Set Cookware Table Against White Brick Wall Front View

Domácí triky, díky kterým budou pánve a hrnce dokonale čisté

Hrnce a pánve jsou základním kuchyňským vybavením a neměli by tak chybět v podstatě v žádné domácnosti. Jejich údržba ale může být občas poměrně náročná a právě jejich časté využívání přispívá k jejich rychlému opotřebování. Ne každý z nás má ale prostředky na to koupit si nádobí nové a nebo čas a energii na to se do obchodu vydat. Navíc proč vyhazovat perfektně použitelné nádobí pouze protože je zašlé? Za využití pár jednoduchých domácích metod bude nádobí jako nové. Které to jsou? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Brambora se solí místo drahých čistících prostředků

Samozřejmě je možné si zajít do supermarketu a na znečištěné pánve či hrnce použít velmi silné a nejspíš i účinné chemikálie. Tento způsob údržby ale nemusí být to nejlepší pro vás ani pro vaši peněženku. Můžete tak vyzkoušet použití například kombinace obyčejné brambory a soli. Bramboru rozřízněte a namočte do soli. Poté stačí po pánvičce či hrnci přejíždět jakoby jste dělali klasicky s houbičkou nebo hadříkem. Sůl bude působit mírně abrazivně a veškerá špína půjde dolů. Pokud by ani tato metoda nefungovala, zkuste sůl smíchat s vodou do formy pasty a na skvrnu nanést přes noc.

overhead-shot-two-metal-frying-pans-black-background
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí univerzální čistící přípravek za pár korun

Pokud chcete nádobí udržovat pravidelně, můžete zkusit domácí čistící prostředek, který jde použít jak v myčce, tak třeba na umytí omyvatelných povrchů. Jeho příprava je navíc velmi jednoduchá. Potřebovat budete polévkovou lžíci olivového oleje, sklenici vody, tři lžíce octa a dvě lžíce prostředku na mytí nádobí. Tohle vše dobře smíchejte a prostředek je připravený k použití. Jak již bylo řečeno, nalít ho můžete do zásobníku vaší automatické myčky, ale můžete s ním omýt i různé typy povrchů. Jeho výroba se vám jistě vyplatí a zároveň se přípravek více hodí do domácnosti s dětmi či domácími mazlíčky.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-burnt-pans-pots/