Housekeeper Cleaning Hotel Room

Domácí vlhčené ubrousky perfektně vyčistí všechny povrchy. Váš domov bude už jen zářit

Úklid sice není zrovna oblíbená činnost, přesto je nezbytný. Úklid ale nemusí být nepříjemný nebo trvat dlouho. Základem je najít dobrý způsob, jak se s ním rychle a efektivně vypořádat. Mimo jiné vám s tím pomohou jednorázové čisticí ubrousky. Můžete je buď koupit v drogerii, nebo si doma vyrobit své vlastní. Použijte k tomu tento recept. Co budete potřebovat?

  • Papírové utěrky,
  • sklenici destilované vody,
  • tři polévkové lžíce kastilského mýdla,
  • dvě polévkové lžíce octa.

Jak ubrousky vyrobit?

Pokud chcete, můžete přidat také čtyři kapky citronového esenciálního oleje, který váš dům krásně provoní. Papírové utěrky volte silnější, které se při lehkém zatažení neroztrhnou. Vytáhněte kartonovou ruličku zevnitř. Můžete ji opatrně rozstřihnout nebo rozříznout nožem. Potřebovat budete také velkou sklenici, kam hotové ubrousky uložíte.

Sklenice by měla být dostatečně prostorná a musí mít víko. Před uložením čisticích ubrousků se ujistěte, že víko nádoby dobře těsní, protože případný vnikající vzduch může způsobit vysušení a následné snížení účinnosti. Pokud máte vše připravené, můžete se pustit do přípravy směsi, kterou budete papírové ubrousky přelévat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ubrousky používat?

Všechny popsané ingredience smíchejte dohromady a důkladně promíchejte. Ideální je udělat to v malém hrnci nebo v misce, abyste obsah snadno přelili do připravené sklenice. Do sklenice naskládejte papírové utěrky na sebe a přelijte je tekutinou. Nechte utěrky dobře nasáknout. Zhruba po pěti minutách už by měly být všechny utěrky dobře nasáknuté. Pokud ne, pokropte je trochou čisté vody.

Po uplynutí této doby jsou čisticí utěrky připravené k použití. Doma s nimi snadno vyčistíte jakýkoliv povrch, protože jsou zcela bezpečné pro dřevěné, kovové i kamenné povrchy. Jsou perfektní na utírání kuchyňské linky, stolu nebo skleněných vitrín. Vyčistíte s nimi i zrcadlo. Sklenici vždy dobře uzavřete, aby se nesnížila jejich funkčnost.

Zdroj: https://naturesnurtureblog.com/homemade-cleaning-wipes/