Woman With Curly Hair Beautiful Make Up

Domácí výživné masky probudí vlasy do krásy. Získáte dokonalou hřívu a potěšíte svou peněženku

Jsou vaše vlasy suché, bez života, zplihlé a roztřepené? Vypadá to, že by potřebovaly pořádně oživit. Zapomeňte na nové produkty z drogerie, poradíme vám postupy, které skutečně fungují a zvládnete je s minimem úsilí i prostředků.

Jojobový olej

Smíchejte lžíci jojobového oleje s lžící medu a zahřejte v mikrovlnné troubě asi na patnáct sekund. Následně ke směsi přidejte lžíci gelu z aloe vera, rozšlehané vejce a pět kapek šalvějového oleje. Důkladně promíchejte. Vznikne hustá směs, kterou naneste na vlhké vlasy a nechte působit po dobu asi dvou hodin. Vlasy důkladně opláchněte a umyjte šamponem.

Jogurt a vitamín E

Smíchejte polovinu jogurtu, jedno celé vejce, banán, lžičku citronové šťávy, olej s vitamínem E a čtyři kapky tea tree oleje. Směs řádně promíchejte, naneste na vlasy a nechte na hlavě čtvrt hodiny, poté smyjte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ricinový olej

Smíchejte tři lžíce kosmetického petroleje, lžíci ricinového oleje a tři lžíce kondicionéru na vlasy. Tuto směs pečlivě vetřete do vlhkých pramenů. Zabalte do fólie a ručníku, aby ingredience dobře pronikly do vlasů pod vlivem tepla. Nechte na vlasech působit alespoň třicet minut, poté je pečlivě umyjte šamponem. Na závěrečné opláchnutí použijte vodu s citronovou šťávou.

Vaječný žloutek

Pokud jsou vaše prameny hrubé a bez lesku, tato maska je dokáže zjemnit a vyhladit. Smíchejte vaječný žloutek, lžičku citronové šťávy, lžíci olivového oleje a vše řádně promíchejte, aby se ingredience dobře propojily. Naneste na suché vlasy a nechte působit asi hodinu. Po uplynutí této doby smyjte vodou a šamponem. Aby byly vlasy ještě jemnější a lesklejší, použijte oplach, který připravíte následovně: Do půl litru vody přidejte šťávu z půlky citronu nebo 1/3 šálku octa. Promíchejte a opláchněte.

Kokosový olej

V malé misce lehce rozehřejte trochu kokosového oleje. Poté vetřete do pokožky hlavy. Zabalte si hlavu do fólie a následně ještě do ručníku. Nechte dvě hodiny působit a poté si hlavu dvakrát umyjte šamponem.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/beauty/a30631105/diy-hair-mask/