Woman Enjoy Tasty Coffee Having Breakfast Outdoor Cafe Happy Young Urban Woman Drinking Coffee

Dopřát si šálek kávy můžeme bez obav. Odborníci ji dokonce doporučují jako prevenci mnoha potíží

Světová zdravotnická organizace (WHO) došla k závěru, že konzumace kávy je natolik prospěšná, že bychom ji měli pít dokonce několikrát denně. Mnoho lidí si bez tohoto horkého nápoje nedokáže představit jediné ráno. Jiní si ji velmi rádi dají po obědě, protože jim pomáhá při trávení těžkého oběda. Jaká pozitiva vám káva může přinést?

Příznivé účinky kávy

Kávu již studovalo mnoho vědců a napsali o ní mnoho závěrů. Výzkumy prováděné ve Velké Británii i Spojených státech vyvrátily předchozí teze o škodlivosti této jedinečné suroviny. Díky obrovskému množství živin, které obsahuje, ji dokonce zařadili do potravinové pyramidy. Konzumaci kávy doporučují kardiologové, hepatologové, psychiatři, a dokonce i onkologové, protože působí jako prevence proti rakovině.

Příznivý vliv kávy na oběhový systém je v současnosti již dokázaným faktem. Polyfenoly, které obsahuje, chrání cévní endotel. Když vypijete tři espressa denně, můžete účinně předcházet ateroskleróze, mrtvici i infarktu. Kromě toho můžete tímto způsobem bojovat proti cirhóze jater a černá káva se doporučuje také pacientům, u kterých se objevují ledvinové kameny.

Zdroj obrázku: Freepik

Podpora trávicího systému

Tuto výhodu zaručeně znáte. Káva má diuretické účinky a stimuluje ledviny i trávicí systém k rychlejšímu filtrování toxinů a zabraňuje jejich hromadění v těle. Pokud toho chcete dosáhnout, měli byste pít dvě espressa denně, ale podobného efektu zajisté dosáhnete i s jiným druhem kávy. S tím úzce souvisí také řešení dalšího zdravotního problému, kterým trpí obrovské množství lidí po celém světě.

Lidé, kteří trpí zácpou, zajisté ocení vlastnosti tohoto hřejivého nápoje. Díky fenolovým kyselinám a vláknině se střeva zrychlí již během pár minut po dopití šálku kávy. S rychlejším pohybem střev se zvýší vylučování trávicích enzymů. Na druhou stranu byste se měli černé kávě vyhnout, pokud máte podrážděná střeva, protože jim rozhodně nepomůže. Příznaky se naopak mohou ještě zhoršit. Obecně je ovšem káva zdraví prospěšná a nemusíte se jí obávat.

Zdroj: https://blog.warriorcoffee.com/blog/12-health-benefits-and-6-disadvantages-of-coffee-smashing-it