Koupel2

Dopřejte si relaxační koupel plnou příjemné vůně a zklidněte svou mysl po dlouhém dni

Někdy je třeba si dopřát relaxační koupel, abyste se uvolnili a zapomněli na každodenní či prožité nešvary. A znáte snad něco lepšího než se naložit do horké vany zasypané vonícími bylinkami? Jedině takhle můžete po dlouhém a stresujícím dni uklidnit svou mysl a připravit se na další den. Také je taková koupel ideální pro ztuhlé svaly, zmírnění bolestí kloubů a mnohdy pomůže i s gynekologickými potížemi. Určitě si relaxační koupel dopřejte i vy. Jednoznačně nebudete litovat. A možná také tyto přísady máte doma ve spíži.

Zdroj obrázku: Freepik

Relaxujte pomocí máty

Natrhejte si dvě hrsti čerstvé máty nebo si vezměte tři pytlíky mátového čaje a uvařte je v jednom litru vody. Jakmile čaj mírně vychladne, vylijte ho do vany, již bez máty. Můžete přidat pár kapek éterického oleje z levandule. Ponořte se do této lázně přibližně na patnáct minut. Pokud jste utrhli celé stonky máty, můžete ji i s tekutinou nechat ve vaně. Zapalte si svíčky, pusťte si hudbu a relaxujte.

Okvětní lístky pivoňky

Nyní platí to stejné. Buď si natrhejte dvě hrsti pivoněk, nebo si zajděte do zdravé výživy a kupte si sypané pivoňky. Do vany v druhém případě budete potřebovat dvě čajové lžičky pivoněk. Na sušené květiny nalijte dva hrnky horké vody a nechte zakryté po dobu dvaceti minut. Poté pokličku sundejte a nechte mírně vychladnout. Po vychlazení nalijte do vany. Pokud si napouštíte plnou vanu, vezměte si čtyři hrsti čerstvých pivoněk a čtyři hrnky horké vody. V takto připravené koupeli setrvejte alespoň deset minut. Nepouštějte si hodně horkou vodu, aby se vám neudělalo špatně.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice

Skořice se vyplatí používat především přes zimní období. Má totiž zahřívací schopnosti. Také působí antivirově a antisepticky. Pomáhá při odstranění toxinů z těla, zejména po prodělaném onemocnění. Z jednoho pytlíku celé skořice připravte v litru vody odvar a vylijte si ho do koupele.

Zdroj: https://secretspa.co.uk/how-to-have-a-relaxing-bath/