disease-4392169_1920

Dopřejte suchým loktům domácí přírodní kúru, která jim dodá jemnost a vláčnost

Pokud se trápíte problémy se suchými lokty, nebojte se, nejste v tom sami. Tento problém je velmi častý u žen, mužů i dětí. Obyčejné promazávání kůže, které se velmi často radí, moc nepomáhá. Kůže je neustále suchá, může být i tmavá, svědí, dráždí, je hrubá a dokáže se bolestivě zatrhávat o oblečení. Se suchými lokty se ale nemusíte trápit do nekonečna. Pár surovin, které máme všichni jistě v kuchyni, nám může pomoci zbavit se tohoto nepříjemného problému. Které suroviny to jsou?

Peeling na lokty

Peeling se používá na celé tělo, tak proč by to nešlo jen na lokty? Na domácí peeling budete potřebovat tyto suroviny: 2 polévkové lžíce cukru, 1 polévkovou lžíci mléka, 1 polévkovou lžíci citronové šťávy (ideálně z čerstvě vymačkaného citronu), 2 polévkové lžíce soli, 2 polévkové lžíce ovesných vloček a 1 polévkovou lžíci bílého neslazeného jogurtu. Všechny tyto ingredience smíchejte v miste. Míchejte důkladně, aby se vytvořila jednotná hmota. Jednou za 3–4 dny naneste tento peeling na oba lokty. Zhruba půl minuty lokty masírujte a pak vše důkladně spláchněte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Lokty promazávejte

Kupte si v drogerii kokosový olej, kterým lokty po peelingu důkladně promažte. Je potřeba olej pořádně vetřít do kůže. Lokty je potřeba promazávat každý den alespoň dvakrát, ideálně ráno a večer. Pokud cítíte, že dvakrát je málo a lokty jsou pořád suché, promazávejte je dle potřeby. Volte přírodní a neparfémované krémy, které se rychle vstřebávají. Pomoci s výběrem vám může také informace, že by krém měl obsahovat nějakou látku, která pomáhá zadržovat vodu v kůži, např. ureu nebo glycerin.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dejte loktům nějaký ten týden čas, aby měly možnost projevit své zlepšení. Za měsíc už byste měli vidět drobné posunky k lepšímu. Rozhodně se obrňte velkou dávkou trpělivosti, kterou budete potřebovat. Vzhledem k tomu, jak dlouho již vás suchá kůže na loktech trápí, bude potřeba dost času, aby měla možnost se z toho dostat. Drobné zlepšení, které je patrné, však bude dostatečně motivující, abyste v kúře pokračovali.