Dopřejte svým suchým a tvrdým chodidlům relaxační koupel a zjemňující peeling

Léto je v plném proudu a každý z nás chce mít chodidla tak jemná, jak jen to jde. Přes zimní období většina z nás zanedbává péči o nohy a na patách se začne tvořit silná vrstva odumřelé kůže, která praská a je suchá. V takovým případech je následné vyhlazení pat celkem problematické a zdlouhavé. Naštěstí ale existují řešení, díky kterým brzy získáte paty hebké jako hedvábí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejdříve teplá lázeň

Pokud někdo celý den stojí na nohou, jistě ví, jak jsou večer nohy unavené. Takže než se pustíte do zjemnění chodidel, namočte je do lavoru s teplou vodou. Nohy si tak odpočinou a vy se budete cítit lépe. Napusťte si lavor vodou a vhoďte do něj dvě tablety aspirinu. Divíte se proč aspirin? Má totiž úžasnou vlastnost pro chodidla, dokáže zjemnit ztvrdlou kůži a vy ji tak jednodušším způsobem odstraníte. Namočená chodidla nechte v lavoru alespoň třicet minut. Mezitím můžete odpočívat u kafíčka a lahodného zákusku.

Zdroj obrázku: Freepik

Peeling z darů přírody

Jakmile svá chodidla odmočíte, je čas na peeling. Nemusíte utrácet za drahé přípravky, můžete si takový přípravek doma vyrobit z přírodních surovin. K tomuto kroku vám dokonale poslouží krystalový cukr s hrubými zrny. Taková zrna budou pro suchou kůži nejideálnější. Také jeho výroba vás potěší svou lehkostí a rychlostí. Stačí, když smícháte krystalový cukr, olivový olej, med, nejoblíbenější éterický olej, doporučujeme skořicový, a sedlinu z kávy. Veškeré suroviny promíchejte a jakmile vám vznikne hustější pasta, naneste ji na chodidla. Můžete použít tělovou žínku nebo můžete pastu vmasírovat do nohou pouze rukama. Záleží na vás, čemu dáte přednost. Ovšem jednoznačně doporučujeme předmět, který vám s odstraněním kůže pomůže. Krouživými pohyby vmasírujte do celých chodidel. Tento postup opakujte alespoň třikrát týdně. Jakmile tvrdá kůže zmizí, pokračujte stejným způsobem jednou týdně. Vaše kůže zůstane jemná a bez ztvrdlých míst.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324909