store-1338629_1920

Drahé a luxusní oblečení, přesto nevypadáte elegantně? Vyvarujte se 14 nejčastějších chyb!

Lidé utrácejí za módu a luxusní doplňky velké množství peněz, navíc se luxusní dárky staly oblíbenými tužbami dívek a žen k Vánocům nebo narozeninám. Ne vždy však luxusní módní kousky a doplňky přinesou kýžený efekt. Vypadat můžete totiž dobře i v levném oblečení, na to nepotřebujete mít značkové. Jakých chyb se podle italských stylistů ženy dopouštějí?

1. Módní věci z minulých sezón

Největší luxus měnit modely podle aktuální sezóny si může dovolit jen málokterá žena. V opačném případě se nevrhejte na věci z minulých sezón, naplňte raději svůj šatník oblečením, které je nadčasové a neztrácí na eleganci i po letech.

2. Nadměrné oblečení

Bílá košile v šatníku? Ano, je základním kouskem, ale musí dobře sedět. Obdobně jako šaty nebo jiné kousky. V nadměrných šatech rozhodně nevypadáte uvolněně jako na pláži, ale jako v kousku přítelkyně, co váží o 30 kg více než vy.

3. Barevné švy

Při nákupu nových jeansů nespěchejte, dobře je vyzkoušejte a zkontrolujte všechny nýty a zipy. Nestačí mít jen autentické kalhoty, ale také takové, které jsou neutrální a dobře ladí. To se o těch s barevnými švy říci nedá.

4. Džínovina s nápisy a dalšími doplňky

Džíny s nápisem nebo jiným doplňkem? Raději volte klasické v minimalistickém stylu a značkové. Věnujte pozornost raději kvalitě látky a výběru velikosti než nadměrnému počtu doplňků nebo nápisů.

5. Nevzhledné barevné kombinace

Neumíte kombinovat barvy? I nejmódnější a nejdražší oblečení může vypadat lacině ve špatné kombinaci. Neznamená to mít šatník pouze v šedých nebo černých odstínech, ale volte vždy paletu barev, která se vhodně doplňuje s ostatními kousky vašeho šatníku.

6. Švy nízké kvality

Vybíráte si oblečení? Zaměřte se na švy. U těch se prokáže původ, protože musí dokonale sedět na obou koncích. V opačném případě se po prvním praní ztratí původní vzhled a daný kousek je na vyhození.

7. Škrábance na brýlích

Sluneční brýle se škrábanci? Vyhněte se tomuto faux pas, prostě vypadají lacině a neautenticky. Dražší modely mají totiž úpravu proti poškrábání. Brýle také noste ve speciálním pouzdře, aby se nepoškodily.

8. Trička s nápisy

Šaty nebo trička s nápisy? Přenechte je dospívajícím nebo využijte na večírek, ale v každodenním životě se jim vyhněte obloukem.

9. Kožešina na kapuci

Kožešina na kapuci vypadá dobře, je nutné ale dbát na její výběr. Předně se musí jednat o umělou kožešinu, která má perfektní zpracování a je možné jí sundat před praním.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

10. Chybějící knoflíky

Knoflíky jsou jedním z nejméně nápadných detailů na oblečení, ale jen do té doby, než se utrhnou. V tu chvíli si všimne každý, že vám jeden chybí. Zkontrolujte si proto košili a halenku před odchodem do práce, kousek bez knoflíku vypadá levně a zanedbaně.  

11. Opotřebované podpatky nebo špičky bot

Investice do nových bot se vyplatí, ošuntělé boty jsou výrazným nedostatkem. Kožené boty a škrábance lze omladit krémem s čirým leskem, podpatky si nechte vyměnit. A začněte šetřit na nové.

12. Lakované nehty bez manikúry

Nemáte čas na profesionální manikúru? V tom případě si nelakujte nehty, protože na tento nedostatek ještě více upozorníte. Raději si ruce natřete výživným olejem a dejte si pokožku do pořádku, pak teprve nehty nalakujte bezbarvým lakem.

13. Nalehko v zimě

Honosné mini šaty uprostřed mrazivé zimy? To nevypadá ani úchvatně ani sexy, ale prostě směšně a trapně. Nechte si tyto modely na jaro a nenoste ani tenké punčocháče v zimě, nevypadá to dobře.

14. „Retušovaný“ vzhled nebo permanentní líčení

Milovnice kosmetických procedur? Proč ne, když vás všichni pochválí, že vypadáte svěže, je vše v nejlepším pořádku. Pokud ale mluví o konkrétních změnách na obličeji, přehnali jste to. Cílem je totiž vypadat přirozeně.