Sea 2658973 1920

Drahé návštěvy salonů versus změna jídelníčku: Moderní ženy mají při řešení celulitidy jasno

Celulitida umí potrápit, o tom ví své mnoho z nás. Jak dosáhnout hladké pokožky bez využití drahých procedur? Odpověď je jednoduchá, vsaďte na změnu jídelníčku. Díky správně nastavené stravě se nevzhledných ďolíčků zbavíte šetrně, a navíc velmi rychle. 

Poctivé cvičení nestačí 

Je známým faktem, že s takzvanou pomerančovou kůži bojuje i celá řada žen, které jsou velmi štíhlé, výjimkou nejsou ani sportovkyně. Jak je to možné? Samotné cvičení totiž nezaručí správnou funkci metabolismu. Pokud se chcete navždy zbavit celulitidy, zkuste zkombinovat tři rady:

  • hydratace je základ
  • bez správného stravování se neobejdete
  • dopřejte si dostatek pohybu

Samozřejmě není třeba nutit se k nadlidským výkonům v posilovně a na běžícím pásu. Pohyb je i rychlá procházka či menší túra po horách, jóga nebo lekce tance. Není důležité se za každou cenu zpotit a sedřít se z kůže. Na prvním místě by měla být zábava a potěšení z pohybu – jen tak dosáhnete pravidelnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Stravováním ke krásné pokožce

Naše kůže je odrazem toho, co jíme. Ať už jde o aknózní pleť nebo pomerančovou kůži na stehnech, vždy je dobré zamyslet se nad svým jídelníčkem. Chcete bez starostí nosit minisukně či krátké kraťasy? Začněte u hydratace. Během dne si hlídejte svůj příjem vody, případně zeleného čaje, naopak omezte alkohol.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Doporučuje se několik potravin, které by se měly objevit na vašem talíři. Patří mezi ně luštěniny a celozrnné výrobky, chřest, fazolové klíčky a kurkuma. Hlídejte si dostatečný příjem vlákniny. Naopak vyřaďte tučná a smažená jídla. Stejně jako u všech ostatních problémů se zdravím a naším tělem hraje rozhodující roli psychika. Netrapte se zbytečně malými nedokonalostmi a mějte rádi své tělo takové, jaké je. Odvděčí se vám tím, že bude fungovat, jak má. Zaměřte se na svou psychickou pohodu.