Drahé prací prášky směle nahradí ty doma vyrobené. Přinášíme dva jednoduché recepty

Nechtějí se vám kupovat drahé prací prášky v obchodě? Nemusíte! Pokud máte trochu času, který můžete věnovat do domácí výroby pracího prášku, je to mnohem levnější řešení. Domácí prací prášek vyjde na zlomek ceny toho kupovaného, a přitom udělá stejnou službu. Rozhodně myje alespoň stejně tak dobře, jako prací prášek koupený v obchodě. Co všechno budete potřebovat a jaký je ten správný postup?

Zdroj obrázku: Freepik

Prací prášek s prací sodou

Na tento typ pracího prášku budete potřebovat celou kostku mýdla, kterou nadrtíte v mixéru na mýdlové vločky. Tyto vločky by měly být co nejjemnější. Do této směsi přidejte dva hrníčky prací sody a jeden hrníček boraxu. Co se týká mýdla, používejte prostě to, které nejvíce vyhovuje vaší kůži. Můžete použít mýdlo koupené, domácí, ale i 200 g mýdlových vloček. Pokud máte mýdlo bez vůně, můžete přidat také pár kapek přírodního esenciálního oleje. Při praní používejte čtvrt hrníčku tohoto pracího prášku na jednu várku prádla. Vhodné pro bílé i barevné prádlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Prací prášek s jedlou sodou

Pokud byste raději použili jedlou sodu, recept máme i pro vás. V takovém případě si nachystejte čtvrt hrníčku vroucí vody, 2 šálky jemných mýdlových vloček podle vlastního výběru, 2 šálky boraxu a 2 šálky jedlé sody. Mýdlové vločky nasypte do horké vody a míchejte tak dlouho, dokud se úplně nerozpustí. Potom nalijte tuto mýdlovou vodu do desetilitrového prázdného kbelíku. Do tohoto roztoku přidejte všechnu jedlou sodu i borax. Ingredience důkladně promíchejte, aby se vše rozpustilo do roztoku. Pak přidejte 7,5 litru studené vody, dobře promíchejte a přikryjte víkem. Před každým praním je nutné roztok důkladně promíchat, prací látky mají tendence usazovat se na spodu kýble. Pak už stačí pokaždé jen nalít při praní čtvrt hrníčku tohoto roztoku pro otvor určený na prací prášek. I tento recept je vhodný pro bílé i barevné prádlo.

Zdroj: https://trtlmt.com.au/homemade-washing-powder/