belly-3186730_1920[1]

Drastické diety tělo ničí a k hubnutí nevedou. Snížit váhu lze příjemnějším způsobem

Budete se divit, ale pro hubnutí je potřeba něco úplně jiného, než drastická dieta. Celý den nejíst, nebo si dopřávat jen tak malé porce, až vám z toho celý den kručí v žaludku? To přece nedává smysl! Hoďte tipy na diety za hlavu a řiďte se těmito pravidly, které dokáží zázraky. Jde v nich hlavně o jedno: aby hubnutí bylo zdravé a vaše tělo jím netrpělo.

1. Pravidelný přísun jídla

Tvrzení, že štíhlé linie se dá dosáhnout pouze snižováním přídělu jídla, je jen neprobádaná představa velké části populace. Lékaři však často upozorňují na jeden paradox. Tím, že tělo jídlo nedostává, vytváří si zbytečné tuky do zásoby. Zhubnout se dá snadno: jednoduše si nastavte pravidelné dvouhodinové intervaly pro dodání živin ve formě obědu či svačiny. Navíc jíst ve stanovených časech vám do značné míry umožní ovládat pocit obrovské chuti k jídlu a předejít tak přecpávání se.

Zdroj obrázku: Pixabay

2. Dopřejte si dostatek spánku

Dlouhý a kvalitní spánek nemůže nahradit žádná dieta. Spánek má zklidňující účinek a také reguluje všechny procesy našeho těla. Právě proto může být spánek při hubnutí skutečný přítel. Příliš málo spánku znamená, že naše tělo neuvolňuje správné množství leptinu, hormonu odpovědného za pocit sytosti. Délka spánku je velmi důležitá – podle výzkumů lidé, kteří spí déle než 8 hodin, dokážou zhubnout dvakrát více než lidé, kteří spí příliš krátce.

Zdroj obrázku: Pixabay

3. Jídelníček upravte zlehka

Na závěr ještě doporučení ohledně správného stravování. Především byste měli mít pod drobnohledem svůj pitný režim. Pravidelná a správná hydratace těla má pozitivní vliv nejen na pohodu a zdraví, ale také pomáhá shodit zbytečné kilogramy. Co se týče omezení nebo dokonce vyloučení sladkostí z jídelníčku – nejlepší je postupně snižovat jejich počet, případně je nahradit přírodními cukry obsaženými v ovoci apod. Vyhněte se kalorickým bombám z fastfoodu, na jídlo si udělejte klid, avšak neměňte radikálně svoji stravu. Často stačí pouze změnit velikost porce na talíři.