Zehleni1

Dřevěnění ruky během žehlení je nepříjemné, dá se mu ale snadno předejít

Patříte mezi lidi, kterým při žehlení pokaždé začíná dřevěnět ruka, a vy pak máte pocit, že si dělá nekontrolovaně, co chce? Máme pro vás hned několik rad a tipů, díky kterým se znecitlivění ruky při žehlení snadno zbavíte. A nemusíte se bát, nikdo po vás nebude chtít, abyste přestali žehlit prádlo, a nebudete muset vynaložit ani větší úsilí či vyšší čas. Vše bude hotové stejně rychle jako vždy.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava žehlení

První, co musíte udělat, je připravit si žehlení tak, aby vám to bylo maximálně pohodlné. Velmi důležitá je správná příprava žehlicího prkna, které by mělo být v takové výšce, abyste neměli rameno ani příliš vysoko, ani nízko. Zadruhé je také důležité, aby bylo prkno hladké a bez hrbolů, které ztěžují pohyb žehličky. Poslední, čím si můžete usnadnit žehlení, je umístit vodu na vlhčení prádla vedle do mechanického rozprašovače, aby žehlička nebyla moc těžká.

Pravidelně procvičujte prsty i zápěstí

Tento cvik byste měli provádět každý den alespoň jednou po dobu 5 minut, bez ohledu na to, zda ten ten den budete žehlit, nebo ne. Otáčejte zápěstím nejprve na jednu stranu a potom na druhou. Pak se posuňte k jednotlivým článkům prstů, natáhněte je a roztahujte je od sebe. Můžete trénovat také máváním rukama a hýbáním zápěstím nahoru a dolů. Díky tomu zabráníte brnění, bolesti i ztuhnutí v prstech během žehlení.

Zdroj obrázku: Freepik

Dodržujte pauzy

Pokud patříte mezi lidi, kteří perou a žehlí ve velkém a vyhradí si na to raději půl dne, aby všechno zvládli, je nutné, abyste během žehlení dodržovali pravidelné přestávky. To znamená, že byste měli každou hodinu na 5 minut svěsit ruce a dát jim možnost pořádně si odpočinout, nechat je jen tak volně podél těla. Po uplynutí této doby můžete opět na další hodinu pokračovat v žehlení. Klidně si po hodině nastavujte minutku či budík, abyste nezapomněli odpočívat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/ankylosing-spondylitis/living-better/household-chores-that-could-worsen-symptoms