Drobné opravy oděvů zvládnete i sama. Šikovné triky vám práci usnadní

Rádi byste si udělali doma pár základních a jednoduchých úprav oděvů, na které se vám nevyplatí platit švadlenu, která by se o ně postarala? Máme pro vás zaručené triky, které vám s těmito drobnými úpravami doma pomohou. Níže se dočtete, jakými způsoby si můžete zjednodušit domácí krejčovské práce tak, aby vám práce rychle ubíhala od rukou. Již nebudete muset platit drahé krejčovské služby jen kvůli pár drobným a jednoduchým úpravám. Všechny důležité triky najdete zde.

Zdroj obrázku: Freepik

Navlékání jehly

Bez navlečení jehly samozřejmě nebudete schopní udělat ani tu nejjednodušší úpravu oděvu. Pokud se vám nedaří jehlu navléknout, máme pro vás jeden skvělý trik. Bohatě postačí, když si stříknete na palec a ukazováček trochu laku na vlasy. Pak už stačí jen uchopit nit, promnout ji mezi nalakovanými prsty a jednoduše ji provléknout okem jehly. Pak už se můžete pustit do šití bez sebemenších problémů, postačí jen, když si uhlídáte, aby nit opět neutekla z oka jehly pryč.

Odstranění knoflíku z oděvu

Většinou známe situace, kdy je potřeba přišít odpadlý knoflík. Snadno se ale můžeme setkat i s opačnou situací, kdy je potřeba odstávající knoflík nejprve odstranit a následně znovu přišít, aby dobře držel. Jestliže se vám knoflík nedaří odstranit, nečekejte, až upadne úplně a sám, to byste jej už nemuseli najít. Raději umístěte pod knoflík hřeben, ten vám jej nadzvedne a pak už ho stačí jen ustříhnout a znovu přišít.

Zdroj obrázku: Freepik

V opačném případě, že potřebujete přišít knoflík, který je již mimo oděv, pro vás máme také jednu zásadní radu. Je velmi důležité, abyste nešili knoflík příliš pevně k látce, pak by s ním při zapínání byla těžká manipulace. S tím vám může pomoci obyčejná tužka, pastelka či fixa, kterou lze při šití vložit mezi látku a knoflík. Po důkladném přišití knoflíku ji snadno vytáhnete.

Zdroj: https://www.thesewingdirectory.co.uk/accurate-fitting/