dough-starter-yeast-raw-baking-natural-product-ingredient

Droždí: přírodní poklad, který pečuje o krásu pokožky, vlasů i nehtů

Kostku droždí zná každý z nás jako surovinu pro přípravu dobrot z kynutého těsta. Kvasnice ale mohou mít výborný vliv na naše zdraví, jelikož obsahují celé spektrum živin, jež jsou pro lidský organismus nezbytné. Bohužel droždí v podobě, v jaké ho známe, není příliš vhodné ke konzumaci v čerstvém stavu, po tepelném zpracování však své pozitivní účinky ztrácí. Obdobným produktem jsou pak pivovarské kvasnice, které je možné v různé formě sehnat i v lékárně. A proč byste si je měli občas dopřát?

Co obsahují pivovarské kvasnice

Kvasnice jsou bohatým zdrojem různých vitamínů a minerálů. Mezi ty nejdůležitější patří především vitamíny skupiny B. Ty se podílí na posilování různých orgánů, zejména kůže a jejích součástí (vlasů, nehtů). Kromě vitamínu B pak v kvasnicích najdeme také vitamín H a řadu minerálů, jako jsou draslík, železo, hořčík, fosfor nebo zinek. Právě kvůli takto pestrému složení bývají kvasnice podávané také ve formě lékárenských produktů, lze je však různě upravovat také v čerstvém stavu.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč konzumovat pivovarské kvasnice

Pravidelná konzumace kvasnic se projevuje pozitivně především navenek. Díky kvasnicím můžete výrazně zmírnit projevy akné na kůži a dosáhnout vysoké kvality pleti. Kromě toho zpevňují vlasy a nehty a dodávají jim lesk a zdravý vzhled. Pomocí kvasnic můžete bojovat také proti únavě, kterou odbourávají, jelikož tělu dodávají potřebnou energii.

Jak si kvasnice připravit

Nejjednodušší způsob, jak kvasnice konzumovat, je ve formě tablet, v nichž jsou účinné látky přesně nadávkovány. Kromě nich si však můžete připravit také výborný nápoj (ten lze nakonec vyrobit i z běžného droždí), neměli byste jej však pravidelně pít déle než měsíc. K přípravě budete potřebovat kostku droždí nebo pivovarské kvasnice. Ty rozpusťte ve vroucí vodě nebo mléce a nechte vychladnout. Poté můžete klidně konzumovat.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/decoding-the-benefits-of-using-yeast-to-improve-skin-health/articleshow/77615922.cms