Pressed Yeast Wooden Board

Droždí se hodí nejen v kuchyni. Vyzkoušejte přírodní kosmetiku, která zanechá sametově hladkou pokožku

Droždí patří mezi potraviny, které jsou levné, a využívá se hlavně při pečení. Hodí se ale také na jiné účely, které vám představíme. Kvasnice jsou plné hlavně vitaminu B, proto se doporučují lidem, kteří jsou často ve stresu a vyčerpaní. Jsou bohaté také na ostatní látky a složky, které naše tělo potřebuje. Jak je můžete využít v každodenní péči o pleť?

Kvasnice pomohou v boji proti striím

Jestli trpíte na strie, které vznikly během těhotenství, můžete droždí použít jako účinný lék. Je to bezpečná metoda, jak se jich zbavit, hlavně v oblasti stehen a břicha, kde se strie vyskytují nejčastěji. Stačí jen kostku droždí rozpustit ve vodě, aby vznikla kaše. Míchejte, dokud nebude hladká, a potom ještě přidejte pár kapek citronové šťávy.

Pokud budete kvasnice používat dlouhodobě, poznáte to na své pokožce, která se stane pružnější. Můžete si tak všimnout nejen zlepšení struktury pokožky, ale také zesvětlení – strie budou méně viditelné a vy se budete na koupališti nebo pláži cítit v bikinách mnohem lépe. Využít cenných vlastností droždí mohou také lidé s kožními problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si sprchový gel z kvasnic

Droždí pomůže v boji proti nepříjemnému akné. Vyrobit si můžete masku s droždí, stačí ho rozmačkat a smíchat s trochou piva. Naneste na obličej, nechte chvíli působit a nakonec umyjte obličej vlažnou vodou. Rozdíl poznáte hned po prvním použití, maska skvěle obličej vyhladí a zároveň vyčistí.

Další možností je vyrobit si z kvasnic sprchový gel. Smíchejte kvasnice s mlékem v poměru 1 : 1 a myjte se směsí každý den. Uvidíte, že vaše pokožka bude nejen hladká jako satén, ale také pevnější. Zvýšíte si sebevědomí, čehož si všimne vaše okolí. Vaše tajemství jim můžete prozradit nebo si ho nechat pro sebe. Droždí dnes koupíte v každém obchodě za malé peníze, ale jako pomocník v koupelně je k nezaplacení.

Zdroj: https://www.businessinsider.com.au/20-unusual-ways-to-use-nutritional-yeast-2012-8