Džínové oblečení je nadčasové a může být dlouho krásné, ale jen při správném zacházení

Džínové oblečení zaujímá čestné místo ve skříních většiny z nás. Džíny jsou nadčasový a univerzální kousek, který navzdory vrtošivým trendům nevychází z módy. Aby nám džínové oblečení sloužilo roky, musíme se o něj řádně starat. Jak?

Džínová klasika

Džíny jsou nespornou módní klasikou jak v pánských, tak dámských šatnících. V současné době máme na výběr z mnoha různých stylů a typů oděvů z rifloviny. Od klasických slim fit kalhot, přes zvonky a oděvy pro chlapce, až po džínové bundy, vesty, a dokonce i kabáty. Zdá se, že tento materiál odolává plynutí času a vždy zaujímá čestné místo v našich skříních, bez ohledu na roční období a měnící se trendy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Speciální péče

Aby nám džíny sloužily mnoho let a přitom byly v perfektním stavu, musíme se o ně řádně starat. Koneckonců, je to materiál, který vyžaduje speciální zacházení. Jak často tedy prát džínové oblečení? Je jejich vložení do mrazničky skutečně účinné proti bakteriím? Navzdory existenci různých, někdy vzájemně se vylučujících teorií, se odborníci shodují na jedné věci – čím jemněji budete s džínovinou zacházet, tím déle bude žít.

Praní a sušení

Džínové oblečení by mělo být současně práno co nejméně, ztrácí díky praní svou barvu i kvalitu. Doporučováno je praní na nízké teploty a následné sušení v sušičce. Před praním také nezapomeňte oděv otočit naruby, zabráníte tak vyblednutí. K jejich uložení nejsou vhodné příliš těsné komínky, proto použijte ramínka, na která oděv pověsíte. Umožníte tak větrání těchto oděvů a zabráníte jejich zápachu.

Žehlení

Pokud džínovinu správně pověsíte, žehlení není nutné. Drobné nedokonalosti se na džínovině vyhladí při jejím obléknutí. Pokud máte raději měkčí materiály, džínovinu vyžehlete. Ideální je žehlení naruby a za vlhka.

Ocet

Ocet pomůže v domácnosti s mnoha věcmi, včetně džínů. Chcete-li udržet jejich barvu, namočte je krátce před praním do vody se dvěma lžícemi octa. Přidat jej můžete také do pračky, oděv bude měkčí a zápach octa při sušení zmizí.