woman-1421083_1920

Efektu plných a krásných rtů lze dosáhnout i pravidelnou domácí péčí

Plné a nádherné rty jsou snem mnoha žen. Bohužel, léčba estetickou medicínou je poměrně drahá a plná komplikací. Stává se také, že rty po nich nepřirozeně otečou. Naštěstí existují domácí způsoby, kterými rty zpevníme, zlepšíme jejich stav a navíc opticky zvětšíme jejich objem. Jak tedy zvětšit ústa doma?

Balzám na rty 

Aby rty vypadaly atraktivně, je třeba se nejprve postarat o stav pokožky rtů. Zejména na podzim a v zimě stojí za pozornost hydratační pleťové vody a masky, které budou chránit před praskáním a loupáním rtů. Balzám připravíte snadno i v pohodlí domova. Trochu přírodního medu a špetku skořice stačí smíchat s malým množstvím olivového oleje. Med a olivový olej mají silné nutriční, regenerační a hydratační vlastnosti. Skořice na druhé straně rychle zlepšuje přívod krve do pokožky. Nejlepší je aplikovat masku na ústa dvakrát denně po dobu několika minut a poté opláchnout vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Oleje pro zvětšení rtů

Ohromujícího účinku dosáhnete také mazáním rtů esenciálními oleji. Nejlepší je eukalyptus, hřebíček nebo máta peprná. Okamžitě zlepšují krevní oběh, mají antibakteriální vlastnosti a na rtech působí jako lesk.

Cvičení rtů

Tvar a pevnost rtů lze také zlepšit cvičením. Několikrát denně stačí provést řadu gest, která posílí svaly rtů a celou spodní tvář. Nejúčinnější je vyšpulit rty ve formě zobáku a natočit je ve směru nosu. Do cvičení pro rty bychom také mohli zahrnout následnou masáž za pomoci kartáčku. Mokrým kartáčkem čistěte krouživými pohyby oba rty, přidat můžete peelingovou i hydratační složku v podobě kávové sedliny a kokosového oleje. Po této masáži rty řádně vyživte balzámem. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Make-up na rty

Rty také opticky zvětšíme pomocí vhodného make-upu. Nejjednodušším řešením je použít lesk na rty, díky němuž rty vypadají více plné. Tajemstvím vizážistů je také použití tmavých a matných rtěnek v kombinaci s konturováním rtů, aby se mírně překročila linie rtů. Obrys by měl být trochu tmavší než rtěnka. Střední část rtů se rozmaže zvýrazňovačem.