Asian Woman Scratching Her Arm

Ekzém nebo vyrážka rychle zmizí díky přírodním produktům, které najdeme v každé kuchyni

Máte na pleti spoustu pupínků nebo máte svědivou pokožku a nevíte, co to způsobuje? Pokud jste byli u dermatologa, který nemohl poradit, je načase vyzkoušet domácí triky a tipy, které fungují a pomohou od podrážděné pokožky. V případě ekzému je sice vhodné najít příčinu uvnitř vašeho těla, ale pokud vám vadí, že je vyrážka vidět, můžete si pomoci jednoduchými metodami.

Domácí metody, které fungují

V případě domácího léčení máte na výběr z několika variant. Můžete použít suroviny, které máte doma a nemusíte pro ně běžet do obchodu. Jednou z nich je kokosový olej. Ten se používá především při smažení, ale je také pomocníkem v koupelně při kosmetických zásazích. Umí zklidnit pokožku a snižovat zánět. S jeho pomocí odstraníte z pokožky toxiny, plísně i bakterie. Stačí ho dvakrát denně mazat na podrážděná místa po dobu osmi týdnů. Je to sice delší doba, ale výsledky budou viditelné.

Zkusit můžete také jablečný ocet. Ten nejen zklidní podráždění, ale také odstraní infekce, navíc díky němu bude mít vaše pokožka správné pH. Uleví nejen při podráždění nebo vyrážce, ale poradí si také se štípanci od komárů. Stačí si do vany nalít dvě sklenice octa, ponořit se na dvacet minut do lázně a poté si dát studenou sprchu. Efekt bude okamžitý.

Zdroj obrázku: Freepik

Olivový olej zjemní pleť, jedlá soda odstraní svědění

Jedlá soda je neocenitelným pomocníkem v domácnosti. Díky ní můžete mít čistou kuchyň i koupelnu, ale poradí si také s kosmetickými problémy. Vyrobte si pastu z jedlé sody a trochy vody. Tu naneste na místo, které vás svědí, a po 15 minutách opláchněte čistou vodou. Nakonec na pokožku naneste krém z aloe vera, ale použít můžete také přímo gel z listů, pokud aloi pěstujete doma.

Poslední variantou je použití olivového oleje. Ten je skvělý především na vysušenou pokožku, kterou zjemní a vyživí. Obsahuje také vitamin E a omega-3 mastné kyseliny, které zvlhčí pokožku a udrží ji hydratovanou. Olivovým olejem si tělo mažte klidně několikrát denně, dokud nezmizí příznaky ekzému nebo vyrážky.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/eczema/eczema-home-treatment