Éterické oleje dokážou provonět celý domov a vyhnat z něho nepříjemný hmyz

Většina z nás si éterické oleje asociuje s aromaterapií a relaxací. Skrývá se v nich ale obrovský potenciál a existuje celá řada možností, jak je využít. Tradičně se aplikují k léčbě příznaků nachlazení a při terapii kožních problémů. Oceníte je ale i při čistění odolných skvrn a odpuzování hmyzu. Lahvička stojí pár korun a na jedno použití si vystačíte s pár kapkami.

Konec nepříjemnému zápachu

Z éterických olejů si můžete snadno připravit vlastní osvěžovač vzduchu. Astmatici a ostatní lidé, kteří citlivě reagují na jakékoliv dráždivé látky v ovzduší, by mu měli dát přednost před chemickým osvěžovačem z drogerie. K přípravě budete potřebovat malou lahvičku s rozprašovačem. Naplňte ji ze tří čtvrtin vodou a přidejte několik kapek vašeho oblíbeného oleje. Citronový nebo mentolový dodá interiéru úžasnou svěžest. Nakonec lahvičku dolijte čistým alkoholem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud chcete váš šatník zbavit zatuchlého pachu a zároveň ho ochránit před nájezdy šatních molů, vyplatí se vám pár kapek oleje kápnout na látku (například na kapesníky). Proti molům působí nejúčinněji levandulový a pomerančový olej.

Pryč s letitými skvrnami

Esenciální oleje vám pomohou při odstraňování skvrn z oblečení. Stačí před každým praním kápnout několik kapek oleje do nádobky na prací prášek. Éterický olej zesílí čisticí schopnosti pracího prostředku. Navíc dodá prádlu skvělou vůni i bez použití aviváže.

Mentolový, levandulový nebo citronový olej oceníte při čištění koberce. Stačí ho pokropit jedním z těchto olejíčků a posypat tenkou vrstvou jedlé sody. Směs rozetřete na koberci kartáčem a nechte ji působit aspoň půl hodiny. Poté koberec důkladně vyluxujte vysavačem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hmyz si nechá zajít chuť

Otravný hmyz nás asi nejvíc otravuje během letního období. V zimě se ale velká část těchto drobečků stahuje do lidského obydlí kvůli teplu. Pokud nechcete, aby vás během klidného zimního večera vyděsil velký pavouk lezoucí po okně, natřete éterickým olejem všechny okenní rámy, parapety a dveřní zárubně.