Eukalyptový olej uvolní tělo i mysl. Jeho intenzivní vůně zažene všechen otravný hmyz

Éterické oleje jsou v posledních letech velmi oblíbeným doplňkem domácností. Vybrat si můžete mezi spoustou vůní, osvěží vzduch a mohou pomoci při léčbě některých onemocnění, jako je nachlazení nebo kašel. Mají velký potenciál, a proto by byla škoda jich nevyužívat. Eukalyptový olej patří mezi oblíbené vůně, protože je intenzivní a zároveň nedráždí. Předejde vzniku infekcí díky svým vlastnostem.

Jaké vlastnosti má eukalyptový olej?

Eukalyptový olej se získává ze stonků a listů eukalyptu, který tolik milují medvídci koala. Má velmi výraznou vůni, která je pro některé osoby až příliš intenzivní. Ti, kteří ji milují, ji ale vnímají zcela jinak. Účinky eukalyptového oleje jsou známé již několik desetiletí, možná století. Má opojnou vůni, ale také díky němu získáte mnoho cenných složek. Obsahuje kamfen, pinen nebo cymen. Má protizánětlivé, relaxační a také analgetické účinky.

V případě infekce byste měli sáhnout právě po tomto oleji. Rýma a kašel mohou být prvními příznaky nachlazení a v tomto případě si dejte eukalyptový olej. Přidejte ho do misky s horkou vodou a můžete inhalovat – hlavu si zakryjte ručníkem, vdechujte nosem a vydechujte ústy. Je to velmi snadné, krásně se vám uvolní dutiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se zánětu pokožky nebo otravného hmyzu

Účinky eukalyptového oleje můžete pocítit také na svém těle. Působí proti revmatickým bolestem, které se dnes nevyhýbají ani mladším lidem. Můžete je zmírnit olejem, který smícháte s kokosovým, a potřete bolavá místa. Můžete si ho také nakapat do vany s horkou vodou, která uvolní po velmi náročném dni. Zmírní stres a odpočinete si.

Máte podrážděnou pokožku? Díky použití eukalyptového a kokosového oleje získáte masku, kterou si můžete nanést na pokožku a zabránit tak vzniku zánětu nebo jiných problémů. Hodí se také na léčbu akné. Pleť bude zdravější a hydratovaná. Pomoci si můžete také k lepšímu spánku nebo s eukalyptovým olejem snadno odstraníte otravný hmyz, který v létě může létat do jídla nebo pití.

Zdroj: https://www.doterra.com/US/en/blog/spotlight-eucalyptus-oil