beautiful-blond-woman-hairdresser-looking-camera-smiling-with-hairdryer-her-hand

Fén se v žádné domácnosti neztratí. Inspirujte se zajímavými nápady, jak ho využít

Fénujete si vlasy? Je to rychlý způsob, jak je po umytí vysušit, dodat jim objem nebo vykouzlit romantické vlny. Jenže fén se dá použít i na spoustu jiných věcí. Stejně jako vlasy vysuší i oblečení, odstraní vosk z nábytku, nebo dokonce stopy po dětském řádění s pastelkami. Přečtěte si neobvyklé způsoby využití fénu.

Horký vzduch zbaví oblečení záhybů

Potřebujete nutně vyžehlit triko, ale jako naschvál vám přestala fungovat žehlička? Žádný problém. Pověste triko na ramínko, pokropte vodou z rozprašovače a teplým vzduchem tričko vysušujte ze vzdálenosti dvaceti centimetrů. Během několika málo minut triko dostatečně uschne a narovná se od záhybů, po zmačkání nebudou ani stopy.

Jestli si vaše děti rády hrají s pastelkami, nejspíš máte nějakou tu památku i na zdech. Nasměrujte na skvrny horký vzduch z fénu a poté zdi otřete hadříkem. Po pastelkách nebudou ani stopy. Podobně se zbavíte vosku, který nedopatřením ukápl na stůl nebo na nábytek. Nasměrujte na něj horký vzduch, který se rozpustí, a vy ho snadno vysajete papírovou utěrkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Naimpregnuje látkové boty

I když se fén dá použít na odstranění vosku, jeho vlastnosti umožňují i opačný postup. Potřebujete si naimpregnovat plátěné boty, ale nemáte k tomu potřebnou výbavu? Stačí vám vosk ze svíčky a obyčejný fén. Boty nejprve svíčkou dobře potřete, pak na ně nasměrujte horký vzduch z fénu a rozpuštěný vosk vetřete do látky. Podobně se dá vyrobit i voskovaný papír.

Fén se osvědčil i jako malý fukar při rozdělávání ohně v grilu, udírně nebo klasickém ohništi. Teplý nebo studený vzduch namiřte do středu žhavých uhlíků, uvidíte, že se krásně rozhoří. Fén dokáže vyfoukat prach z těžko přístupných míst, kam byste se nedostali smetáčkem nebo prachovkou. Prach ideálně směřujte do připraveného látkového sáčku. Vyfoukat takto můžete i nečistoty z klávesnice, do které často zapadají nejrůznější drobky.

Zdroj: https://www.reviewed.com/laundry/news/6-ways-to-iron-your-clothes-without-an-iron