Gender reveal party aneb party, jejíž cílem je odtajnit pohlaví očekávaného potomka

V průběhu těhotenství se ve 20. týdnu rodiče – pokud chtějí – mohou od lékaře-gynekologa dozvědět, zda čekají holčičku nebo chlapečka, případně, pokud je miminek více, jakého budou pohlaví.

V zahraničí, převážně v anglosaské kultuře, ale nejen tam, se velké oblibě těší takzvané gender reveal parties, tedy party, jejichž účelem je prozradit pohlaví očekávaného potomka nebo potomků.

Dva hlavní typy gender reveal parties

Tyto party bývají dvojího typu, a to:

  • takové, kdy se i samotní rodiče až na party dozvědí, jestli čekají holčičku nebo chlapečka (obvykle je nositelem tajemství do té doby někdo z blízkých příbuzných), nebo
  • takové, kdy rodiče již pohlaví dítěte znají a chtějí připravit překvapení pro další členy rodiny a přátele.

I u nás se začínají obdobné večírky pořádat, ale zatím se jedná pouze o spíše výjimečné případy. Pokud vás tento způsob oznámení pohlaví miminka zaujal, máme pro vás několik nejtradičnějších způsobů prozrazení, které se ve světě používají.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se připravit na party

Můžete si také snadno pro inspiraci najít na internetu různá videa, protože rodiny tyto party často zaznamenávají a také zveřejňují. Není výjimkou, že najdete i video, kdy původní záměr organizátorům z různých důvodů nevyšel, což vám může sloužit nejen k pobavení, ale také k tomu, abyste se vyhnuli případným stejným chybám.

Hlavním rozlišovacím kritériem bývá barva, a to modrá pro chlapečka a růžová pro holčičku.

Mezi nejčastější způsoby odhalení tajemství, zda miminko bude mužského nebo ženského pohlaví, patří:

Krabice s tajemstvím

Ve velké tajemné krabici bývají uschovány balonky příslušné barvy, které jsou naplněny heliem. Po otevření se balonky vyhrnou z krabice a vyrazí směrem k obloze a moment překvapení je tak zaručen.

Balonek naplněný konfetami

Na videích z gender reveal parties uvidíte velice často velký černý nafukovací balon, který je naplněn konfetami příslušné barvy. Balonek je třeba propíchnout a pak se konfety rozletí do okolí. Jen je třeba myslet na to, že je nutné balonek dobře držet, protože se stává, že jehla nebo špendlík balon nepropíchne, ale tlakem se uvolní ze sevření a uletí, aniž by své tajemství vydal.

Dort

Můžete si nechat upéct dort s krémem nebo těstem příslušné barvy a po rozkrojení je doslova sladké tajemství odhaleno.

Konfety

Můžete zakoupit také tubus, z něhož v určitý okamžik vystřelí konfety a odhalí, jaké miminko čekáte.

Zábavné hry

Pro hosty byste si měli připravit také program. V tomto článku o gender reveal party naleznete kromě tipů na různé zábavné hry na oslavu, PDF soubor s hrou Babské moudrosti ke stažení, ale také postup pro výrobu stíracích losů, které odhalí pohlaví miminka.