Couple Park Autumn Time

Hádky patří do každého vztahu. Nikdy je však nemůže vyhrát pouze jeden, je třeba najít kompromis

Hádky nejsou příjemné pro nikoho. Pokud se do sebe pustí dva zamilovaní lidé, může být hádka ještě o dost horší. Není to ale neobvyklé, v každém vztahu se občas zatáhne, ale je potřeba se hádat tak, abyste neublížili své polovičce. Jak se hádat správně? Nebudete tomu věřit, ale skutečně existuje špatná a dobrá hádka.

V našich vztazích k hádkám dochází často

Není novinkou, že hádky v některých vztazích bývají na denním pořádku. Nemusí se přitom jednat o vztah mezi mužem a ženou, hodně se hádají také rodinní příslušníci. Mezi nejčastější témata hádek patří peníze, děti, sex nebo tchyně. To jsou témata, na kterých se často dva lidé neshodnou, vznikají hádky, které po nějaké době už nejde usměrnit. V každém případě se buď jeden, nebo druhý naštve a odchází.

Zdroj obrázku: Freepik

Naučte se správně hádat, abyste z hádky odcházeli jako hrdinové. Neznamená to ale, že vyhrajete díky tomu, že prostě druhému vnutíte svou pravdu. Nakonec byste měli dojít ke kompromisu, který bude prospěšný pro obě strany. Hlavním aspektem je všechno řešit co nejvíce v klidu a bez zbytečných emocí, které jsou ve spoustě případů zbytečné.

Častým tématem hádek je sex nebo peníze

Sex je téma, které se předhazuje v hádkách nejčastěji. V intimních oblastech známe chyby a slabiny, které mohou občas narušit sexuální život. Spousta z nás se je nebojí použít ani v hádkách, když už nevíme kudy kam. Bohužel, toto téma by mělo zůstat jen mezi vámi a řešit ho v klidu, protože jinak se může stát, že sex ustane a vztah může skončit rozchodem.

Dalším tématem jsou peníze. Jejich dostatek, nedostatek, velké utrácení – to všechno jsou věci, které při hádce přijdou na přetřes, a je nutné vykomunikovat kompromis. Jestli chce partner utratit větší obnos, měl by se s vámi domluvit. Některé páry preferují společný účet, jiní jsou rádi, když mají svoje. Je nutné si finanční oblast vyřešit dříve, než dojde ke konfliktu.

Zdroj: https://educationalbee.com/en/how-to-handle-quarrels-between-siblings/