Man Sit Chair With Cactus Hemorrhoids

Hemoroidy trápí každého druhého člověka. Neřešení problémů může vést k ještě horším potížím

Hemoroidní onemocnění je velmi časté a bolestivější, než se může zdát. Trpí jím totiž každý druhý člověk nad 30 let. Na veřejnosti se ale toto téma neprobírá, protože se jedná o intimní záležitost. Většina lidí se za to stydí a nezajde ani k lékaři. Bohužel si tím pouze přitíží, protože problémy se mohou prohlubovat. Chirurgové a nejen ti doporučují léčit hemoroidy co nejdříve.

Co jsou to hemoroidy?

Hemoroidy jsou žíly, které se tvoří kolem konečníku a řitního otvoru. Jsou naplněné krví a máme je všichni. Pokud jsou v normálním stavu, vůbec o nich nebudete vědět. Problémy ale nastanou, když se zvětší, a to může způsobit krvácení, pálení nebo svědění v oblasti konečníku. Bohužel jejich příčinou jsou faktory, které jsou dneska běžné, jako je způsob života, strava nebo stres.

Jak poznáte, že máte hemoroidy? Je to velmi snadné. Jestli uvidíte ve stolici čerstvou krev nebo ji máte na spodním prádle, je to první známka toho, že s vašimi střevy není něco v pořádku. Tento typ krvácení ale může souviset také s jinými problémy. Navíc se krev může objevit opakovaně, v takovém případě je nutné problém řešit. Nestyďte se jít za doktorem.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, abyste se s hemoroidy nemuseli setkat?

Hemoroidy můžete získat například sedavým způsobem života. Jsou ale i další faktory a příčiny, proč se objeví. Aktivní životní styl může být jedním z nich, například pokud vzpíráte, jezdíte na kole nebo na koni. Při takových sportech je vyšší tlak na břicho, což vede k rozvoji stagnace žil a právě vzniku hemoroidů. Dalším důvodem k jejich vzniku může být strava.

Ta by měla být bohatá na všechny živiny a látky – bílkoviny, tuky, sacharidy a také vitaminy a minerály. Pokud máte podezření na to, že máte hemoroidy, bude nejlepší navštívit lékaře. Ten pak určí další postup, nutné ale bude dávat si pozor. Někteří věří domácím metodám, se kterými se nemusí nikomu svěřovat. Někdy ale domácí léčba stačit nebude.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hemorrhoids/symptoms-causes/syc-20360268