Modern Door Metal Glass Entryway House Generative Ai

Hliníková fólie odradí zloděje od vstupu do bytu

Zloději mají své vlastní triky, které jim umožňují vystopovat oběť a bez větších obtíží někoho okrást. Naštěstí se majitelé bytů a domů nemusí cítit bezmocní, protože není nouze o způsoby, jak účinně chránit svůj majetek.

Neobvyklá aplikace

Hliníková fólie má velké množství využití a je užitečná v každé domácnosti, nejen v kuchyni. Může se použít například v kosmetice a zabalit ji kolem nohou, na které aplikujme zvláčňující a výživné produkty na pokožku. Fóliové koule lze vložit do pračky – dokážou změkčit prádlo a zabraňují zelektrizování oděvů.

Fólie nám může pomoci snížit účty za vytápění. Stačí nasměrovat lesklou část fólie směrem k radiátoru a druhou na zeď. Fólie bude odrážet teplo a účty za vytápění budou nižší. Kromě toho se fólie často používá k balení jídel, která si bereme do školy nebo práce. Také se velmi často využívá při pečení jídel v troubě. O čem jste však možná ještě neslyšeli, je to, že vás může chránit před vloupáním.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabalte kliku do fólie

Hliníková fólie je velice jemná a vidíte na ní každou, dokonce i tu nejmenší stopu. Takže stačí do ní zabalit kliku, abyste si okamžitě všimli, že si s ní někdo pokusil pohrát, a možná se dokonce vloupal do bytu. V takovém případě bude fólie poškozená nebo pomačkaná. Díky této metodě bude také snazší slyšet, pokud se někdo právě snaží dostat do bytu.

Tento způsob může mít ještě jeden účinek. Zloděj bude překvapen tím, co uvidí, a to ho odradí od krádeže. Zloději obvykle sledují vytipovaný dům nebo byt dlouho před akcí, sledují zvyky obyvatel a věnují pozornost i nejmenší odchylce od normy. Jakákoli změna zvyků je může zmást a odradit od akce. Existuje ještě jeden trik, a to zavěšení sklenice na kliku. Pokud se někdo pokusí otevřít dveře z druhé strany, s velkou ranou padne na zem a odplaší nezvané hosty.

Zdroj: https://homeszillow.com/why-wrap-your-door-knob-in-aluminum-foil/