Electric Kettle Boiling Water Making Tea Table Kitchen Interior Household Kitchen Appliances Makes Hot Drinks

Hliníková fólie pomůže vyčistit špinavou rychlovarnou konvici

Špinavou konvici nemusíte hned házet do koše. Stačí provést tento jednoduchý trik s hliníkovou fólií a problém s konvicí se vyřeší. Nemusíte tedy sahat po drahých chemických čisticích prostředcích, stačí srolovat fólii do kuličky a je hotovo.

Čištění konvice bez drátu

Drátěným kartáčem nebo jinou hrubou houbou můžete povrch konvice snadno poškrábat. Naštěstí vám k uspokojivému efektu postačí i obyčejná hliníková fólie. Velkou výhodou je, že tento výrobek najdeme v každé domácnosti. Po takovém ošetření bude konvice zářit jako nová. Fólie pomůže odstranit připáleniny nebo jiné nečistoty.

Alobal srolujte do kuličky o velikosti tenisového míčku. Na povrch konvice nalijte několik kapek čisticího mléka a chvíli počkejte. Poté potřete špinavá místa kuličkou z alobalu. Vše důkladně opláchněte vodou. Někteří radí po utření konvice dosucha nanést na její povrch několik kapek oleje a vyleštit suchým hadříkem. Konvice bude nejen čistá, ale také se bude lesknout jako dříve.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění vnější části konvice

Co si počít se zamaštěnou nebo připálenou nerezovou konvicí? Někteří při pohledu na špínu nevěří, že jakékoliv metody něčemu pomohou. Obvykle se rozhodnou starou konvici vyhodit a koupit novou. Stojí však za to vyzkoušet metody, jejichž účinnost potvrdilo mnoho hospodyněk.

Jednou z oblíbených metod je ta, při které konvici zvenku čistíme pomocí sody. Jak na to? Nasypte asi dvě lžičky sody na vlhký hadřík a poté ji vetřete do konvice. Soda má exfoliační účinky a dokonale si poradí s odstraněním usazenin z konvice, rozpustí také mastnotu. Rychle, levně a bez chemikálií. Můžete také zkusit použít ocet. To je užitečné zejména při čištění vnitřku konvice, protože dokáže bojovat proti silnému vodnímu kameni.

Zdroj: https://cleaning.lovetoknow.com/cleaning-tips/how-clean-electric-kettle