Hodit aspirin do záchodu nebo hrnce zní jako bláznivý nápad. Dokud člověk neuvidí účinky

Aspirin patří mezi oblíbené prostředky na léčbu chřipky a nachlazení. Má ale i několik dalších praktických využití, která se vám budou hodit. Aspirin se ve formě tablet používá hlavně ke snížení horečky, ale snadno odstraní také skvrny na oblečení nebo pomůže s ucpaným potrubím. V článku se dozvíte také další využití tohoto léku.

Aspirin vyléčí kuří oka nebo akné

Aspirin vyčistí malé předměty a těžko dostupná místa. Jestli vás bude bolet hlava z přemýšlení, jak se dostat do různých otvorů, abyste je vyčistili, pomůže právě aspirin. Připravte si velkou misku, naplňte ji teplou vodou a dejte do ní dvě tablety aspirinu. Do misky vložte malé předměty, které chcete vyčistit, a nechte hodinu působit. Nakonec je jen opláchněte pod tekoucí vodou a máte hotovo.

Pomocí aspirinu můžete odvápnit záchodovou mísu. Stačí několik tablet nasypat do záchodové mísy. Tyto tablety odstraní nečistoty, vydezinfikují toaletu a také ji osvěží. Po třiceti minutách můžete použít toaletní štětku a záchod vyčistit. Pomůže také s ucpaným odpadem, který snadno vyčistí, a voda bude moct volné protékat. Aspirin se hodí také jako strašák na škůdce, kteří se dostanou na vaše rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Poradí si s mastnotou a nečistotami

Aspirin dokonce pomáhá odstranit pot z oblečení. Zvlášť na bílém oblečení je pot velmi vidět, a proto je dobré mít aspirin vždy po ruce. Roztok aspirinu a vody je prostředkem, který si se skvrnami snadno poradí. Nečistoty a mastnota také nemají šanci, pokud použijete aspirin. Spálené hrnce stačí naplnit teplou vodou a rozpustit v ní tablety aspirinu. Po dvanácti minutách uvidíte, že se připálenina sama rozpustí.

Léčí dokonce kuří oka a také akné. Aspirin dejte do vody, přidejte citronovou šťávu a naneste na kuří oka. Urychlíte tím hojení a snížíte bolest. Jak je vidět, mít doma aspirin se vyplatí nejen kvůli zdraví, ale pomůže jako prostředek také na problémy v domácnosti, které byste jinak museli řešit návštěvou opraváře.