Horečka pomáhá tělu účinněji bojovat s nemocemi.
Horečka se může objevit velmi rychle, kdy tělesná teplota překročí hranici 38 stupňů Celsia. Tento stav má různé příčiny, přičemž nejběžnější z nich je infekce. Mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že je horečka nezdravá. Do určitých hodnot je ale horečka prospěšná našemu tělu, a proto se vyplatí vědět, jak ji snížit a jaké léky nekombinovat, abyste si naopak nepřitížili.
Horečka je přirozená obrana organismu
Horečka vznikne z důvodu, že se tělo brání proti infekci. Velmi často se objeví společně s nachlazením nebo chřipkou. Jedná se o poruchu imunitního systému. Vysoká teplota je pro tělo velká zátěž, protože některé minerály a živiny se pak těžko dostanou do oběhu. Horečka nebo vysoká teplota pak mohou způsobit dokonce malátnost nebo další zdravotní problémy.
Jak bychom tedy měli reagovat, pokud se objeví vysoká teplota? Víte, jak vzniká vysoká teplota a kdy už se jedná o horečku? V některých případech vůbec teplotu nemusíte snižovat, protože to neohrožuje váš život. Mnoho lidí několik dní čeká, až horečka sama klesne. Pokud se ale teplota blíží 40 stupňům, měli byste jednat rychle. Nejlépe zajít k lékaři, který doporučí správný postup léčby.
Jak můžete teplotu snížit?
Zvýšená tělesná teplota nemusí být velký problém. Teplota je komplikací pro lidi, kteří trpí kardiovaskulárními onemocněními. Pacienti po operacích mohou také mít problémy s horečkou, a je u nich nutné snížit ji co nejrychleji. Snižovat by se měla hlavně u těhotných žen nebo také u dětí, které ještě nemají vyvinutý imunitní systém. Mohou přijít stavy jako febrilní křeče.
A jak snížit horečku? Pomoci si můžete přípravky, jako je paracetamol nebo protizánětlivé léky. Můžete si udělat také obklady na čelo, stačí ručník namočit do studené vody. Mnoho lidí používá obklady také na chodidla. Některé léky se nemohou užívat navzájem, proto si dávejte pozor, jaké obsahují látky, aby se váš zdravotní stav ještě nezhoršil.
Zdroj: https://cybercemetery.unt.edu/archive/oilspill/20120916213659/http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/003090.htm