Spa Treatment Product Female Feet Hand Spa

Hřejivá koupel zjemní drsnou pokožku chodidel

Nohy nesou každý den velkou zátěž. A to hlavně tehdy, máte-li zaměstnání, ve kterém po většinu pracovní doby trávíte ve stoje. Je proto třeba se o ně dobře starat. Lidé často trpí na suchá chodidla a drsné paty, což zejména v sandálech nevypadá nejlépe. Jak se o nohy starat, abyste se za ně nemuseli stydět?

Teplá lázeň u televize

Neříkejte, že na koupel nemáte čas. Stačí, když si sednete k televizi ke sledování oblíbeného pořadu. Vezmete si lavor, napustíte teplou vodou a do něj ponoříte chodidla. Kůže se namočí a změkne a vy ji budete moct snadno pomocí škrabky odstranit.

Je dobré do lázně přidat mořskou sůl, která pomůže kůži změkčit. Neměli byste ale mít v patách hluboké rány, protože by vás taková koupel pravděpodobně dost bolela. Výhodou této koupele je to, že si ji může dopřát i alergik. Mořskou sůl většinou každý dobře snáší.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte bylinky

Ke změkčení jde kromě mořské soli využít i některé bylinky. Hodí se například semena pískavice, kostival, lněné semínko nebo řebříček, které zalijete vodou, uvedete do varu a chvíli povaříte. Pak necháte vychladnout a teprve potom do vody namočíte chodidla. Ideální doba, po kterou je máčet, se pohybuje okolo dvaceti minut. Pak nohy opláchnete čistou vodou a vysušíte. Máte-li na chodidlech velkou vrstvu odumřelé pokožky, odstraňte ji pomocí škrabky. Když bude změkčená, půjde to snadno.

Mléko a jedlá soda

Další surovinou, která je vhodná do lázně, je mléko. To společně s jedlou sodou dáte do lavoru a namočíte do něj chodidla. Je vhodné, aby mléko bylo ohřáté na příjemnou teplotu. Necháte působit asi pět až deset minut a nohy opláchnete vlažnou vodou a vytřete do sucha. Změklou odumřelou část pokožky je možné odstranit pomocí škrabky. Když tuto proceduru budete aplikovat třikrát týdně, dočkáte se hezkých a hladkých chodidel.

Zdroj: https://www.fixingfeet.com/blog/fix-dry-skin-with-a-foot-soak.cfm