Diet Concept With Sport Woman Healthy Food

Hubněte s chutí. Zdravá a vyvážená strava dokáže víc než drastické diety

Pokud se naučíte základní pravidla zdravého životního stylu, udržíte si štíhlou postavu i bez drastických diet, které vám nedovolí si dopřát sklenici piva k obědu. Nejde přitom o nic složitého, zdravý životní styl si osvojí každý, kdo o to opravdu stojí. Ti, kteří chtějí zhubnout pár kilogramů, mohou zkusit také přerušovaný půst.

Základem dne je kvalitní snídaně

Spousta lidí vynechává snídaně. Ať je to z důvodu, že nestíhají a jsou rádi, že včas dorazí do práce, nebo jim dělá problém hned po probuzení něco vložit do úst. Pamatujte, že snídaně vám dodá energii na celé dopoledne, ve kterém byste měli být pracovně velmi aktivní. Proto si dopřejte kvalitní a vyvážené jídlo, po kterém vám nebude těžko a mozek bude pracovat na plné obrátky.

Můžete si připravit vejce, a to na milion různých způsobů. Mají málo kalorií, obsahují vitaminy a hlavně jsou zdrojem bílkovin, které jsou důležité pro svaly. Po vejcích nepřiberete, na talíř si k nim přidejte hromadu zeleniny a máte snídani, která se hodí i do redukční diety. K obědu si dejte lehké jídlo, například kuřecí maso se zeleninou, a přidejte bylinky, které jídlo nejen ochutí, ale navíc podpoří hubnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jídlo si dochuťte kurkumou nebo skořicí

Pokud se rozhodnete pro sladký oběd, můžete si ho ochutit například skořicí, která stimuluje trávení. Kajenský pepř urychluje spalování tuků a díky němu budete mít také menší chuť na sladkosti. Kurkuma je koření, které zlepšuje funkci jater. Pokud ji smícháte s černým pepřem, získáte směs, která zabrání tuku, aby se hromadil v těle.

Večeře by se měla skládat hlavně z vlákniny, která spoustě lidem chybí. Můžete si udělat například toasty, ale používejte tmavé pečivo. Znovu připojte zeleninu, které byste měli za celý den sníst alespoň půl kilogramu. Pokud vás během dne přepadne chuť na něco dobrého, můžete si dát hrst mandlí, které jsou plné zdravých tuků. Každé jídlo byste si měli vychutnat a jednotlivá sousta několikrát v ústech rozžvýkat. S jídlem nikam nespěchejte a doplňujte tekutiny – vypít byste měli alespoň 1,5 litru vody denně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/11-ways-to-lose-weight-without-diet-or-exercise