Girl Trying Put Pea Fork Diet Concept

Hubnout do plavek můžete už na podzim. Stačí nepodlehnout lenošení a jíst zdravě

První polovina roku je možná pro většinu lidi vhodným obdobím, kdy hubnout. I na podzim se vám ale může dařit zhubnout přebytečné kilogramy, protože je to čas, kdy se nemusíte za ničím honit. Podzim a zima jsou období, kdy je možná těžké odolat nezdravým jídlům a sladkému cukroví, ale na druhou stranu – neúspěchy snadno zakryjete a nikdo nemusí vědět, že jste se do hubnutí dali.

Jak o sebe pečovat po celý rok?

Jestli chcete být zdraví, měli byste o sebe pečovat po celý rok a neomezovat se pouze na některé měsíce. Koukáte na fotky z letní dovolené a chcete, abyste na nich příští rok vypadali jinak? Musíte se pustit do hubnutí ihned a nic neodkládat. Tím totiž jen oddalujete nevyhnutelné – že budete i nadále tloustnout a objeví se další zdravotní komplikace, které mohou mít fatální následky.

Zdroj obrázku: Freepik

Nikdy svou váhu nenechte zajít až do extrému. I když přes léto se držíte na uzdě, na podzim, jak je chladněji a také se zkracují dny, se lidé často uchylují k televizi a do ruky vezmou chipsy nebo jiné pochutiny, namísto aby si dali zdravější salát. Fyzické aktivity jsou většinou pasé a raději se valíme na gauči a odpočíváme.

Jak začít na podzim hubnout?

Obezita nebo nadváha mohou vést k cukrovce nebo dalším onemocněním. Kilogramy navíc jsou pro tělo velká zátěž a ovlivňují také imunitu. Důležité pro každého je stanovit si takový cíl, který je možné splnit. Velké diety a náročné cíle mohou být demotivační, protože není snadné je plnit. Proto je lepší mít menší cíle, které si postupně splníte, a tím se budete motivovat k dalším a dalším činům.

Dávejte si pozor také na fyzickou aktivitu. Je velmi důležitá a v kombinaci se zdravým životním stylem můžete dosáhnout nejen shozených kilogramů, ale také se dostanete do formy. Konzumujte produkty, které mají vysoký obsah vitaminů skupiny B. Do jídelníčku tak zařaďte celozrnné pečivo, květák, mořské ryby nebo vejce.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-lose-weight-as-fast-as-possible