Hubnout v oblasti břicha mnohé ženy nepotřebují. Krásu hyzdí to, že je nafouklé. Eliminovat tento efekt zvládne každá během jídla

Díváte se do zrcadla a nelíbí se vám vaše břicho, které vypadá oproti jiným partiím velké? Mnoho žen to má stejně a často si bohužel myslí, že je to tím, jak jejich tělo do této partie ukládá tuk. Pravda však může být zcela jinde. Velké břicho způsobuje to, že je nafouklé. S tím jdou ruku v ruce často i nepříjemné bolesti, pocity a tlaky. V takových případech je cvičení spíše kontraproduktivní. Zhubnout břicho, pokud je problém v nafouknutí, jde mnohem snadněji.

Kousejte

Zní to možná jako úsměvná rada, ale je nesmírně pravdivá. Je rozdíl, když každé sousto důkladně rozkousáte, nebo když hltáte a do vašeho žaludku míří nerozmělněné, velké kusy jídla. Ty se déle a náročněji tráví, což vyvolává zmíněné nepříjemné pocity.

Nepijte

Je sice běžné zapíjet jídlo nápojem, ale to je vhodné udělat spíše až na konec. S každým napitím totiž do vašeho žaludku kromě tekutin míří o trocha vzduchu, který způsobí jeho nafukování. Úplně nejhorší je potom konzumace perlivých, tedy sycených nápojů, kdy jsou bublinky oxidu uhličitého součástí každého loku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jezte

Nafouklé břicho může paradoxně vyvolat i drastická dieta, založená na odmítání stravy. Nedostatek jídla sice posune ručičku na váze správným směrem, ale když uvidíte svou postavu v zrcadle, hlavně potom oblast břicha, může to být horší než dříve.

Nepřejídejte se

Základní rada, jak eliminovat nafouklé břicho, je spojena také s optimalizací porcí. Abnormálně velká porce, navíc těžkého jídla, vás může klidně i na několik hodin doslova vyřadit z provozu. Budete schopna jenom ležet a trávit. Jak bude vypadat vaše břicho raději nechtějte vědět.

Sledujte složení potravin

Hlavně potom jedné látky, kterou je vláknina. Výživovými poradci je doporučována a opravdu je na místě hlídat, aby byla ve stravě zastoupena. Minimální denní příjem je kolem 30 gramů. Zároveň ale všeho moc škodí a zbytečně velké příjmy mohou také škodit. Hlavně z důvodu, že se objeví plynatost a nadýmání, což bude vidět i na vašem břiše.

Zdroj: Life Hacks