Hubnutí bez pohybu není nemožné, vyžaduje ale zavedení drobných zdravých návyků

Chcete mít krásné a štíhlé tělo, ale k smrti nesnášíte pravidelný pohyb? Nebo jakýkoliv sport? Vyzkoušejte pár způsobů, které vám mohou pomoci. Ze všeho nejdříve bychom vás rádi upozornili, že jedině pravidelný pohyb je nejlepší možností, jak rychle a efektivně zhubnout. Pokud chcete hubnutí bez pohybu, bude vám to trvat poměrně dlouhou dobu. Pokud je pro vás pohyb překážkou, máme pro vás pár tipů, díky kterým zhubnete. 

Bílkoviny, bílkoviny a zase ty bílkoviny

Bílkoviny jsou velmi důležitou součástí našeho jídelníčku. Díky bílkovinám podporujeme růst svalové hmoty v těle. Struktura bílkovin je pro tělo složitější ke zpracování, proto je vhodnější prostředek pro spalování kalorií. Je známo, že pro trávení bílkovin je zapotřebí až o dvacet procent více energie. Pokud si dopřejete stravu bohatou na bílkoviny, nebudete mít potřebu tolik jíst. Budete se cítit déle sytější a nebudete mít nutkání stále něco pojídat. Zařaďte do svého jídelníčku ryby, vejce, luštěniny a libové maso.   

Zdroj obrázku: Freepik

Stop tekutým kaloriím

Jistě víte, že pokud chcete zhubnout, nesmíte pít sladké limonády. Proto si raději dopřejete džusy v krabicích. To ovšem také není ten nejlepší nápad, protože takové džusy jsou přímo nabité cukrem. Nepřehánějte to ani s proteinovými koktejly. Nechte si je například na dobu, kdy dorazíte z práce, nebo si je dopřejte ke snídani, kdy před sebou máte nějaké činnosti. Pokud je budete pít místo jídla, jednoznačně budete mít hlad. 

Spousta zeleniny

Výhoda konzumace zeleniny není jen v tom, že tělu doplníte potřebné vitamíny a minerály, ale také mu dodáte velké množství vlákniny, která vás zasytí na delší čas. Takže doporučujeme k obědu sníst misku zeleniny, která vám pomůže, abyste se nepřejídali a byli sytí na delší čas. A další výhodou je to, že zeleninu zřejmě nebudete jíst k hutným omáčkám a knedlíkům. Tudíž taková miska zeleniny vás vždy donutí, abyste jedli zdravější a lehčí jídlo. 

Zdroj obrázku: Freepik

Hodně pijte

Zvyšte pitný režim. V průběhu celého dne pijte obyčejnou vodu a bylinkové čaje. Nepijte sladké džusy ani jiné nápoje. Minerální voda a obyčejná voda budou nejideálnější. Dále můžete zkusit i nějaké bylinky, které podpoří hubnutí. Například máta nebo dobromysl. Také doporučujeme vypít sklenici vody před každým jídlem. Budete rychleji najezení a nebudete se přejídat. Samozřejmě jako poslední bychom vám rádi doporučili pohyb, ten je k rychlému hubnutí ideální. Nemusíte chodit do posilovny. Bude stačit, když budete chodit do obchodu nebo do práce pěšky. Choďte o víkendech na procházky nebo doma tančete.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/11-ways-to-lose-weight-without-diet-or-exercise