Hýčkejte celé tělo zvenku i zevnitř. Kvasnice jsou přírodní zázrak plný vitamínů

Všimli jste si, jak jsou v poslední době kvasnice nedostatkovým zbožím? Hned se dozvíte proč. Také milujete zkrášlovací dny, kdy si upravíte a nalakujete nehty na rukou a nohou, zbavíte se přebytečných chloupků, vyčistíte pleť speciálním voňavým peelingem a na vlasy nanesete luxusní masku, po které budou zářit jako ze salonu? Jistě že ano, kdo by si takové rozmazlování neužíval. Pokud navíc fandíte čistě přírodním produktům, je právě droždí to pravé pro domácí procedury srovnatelné s těmi ze salónu krásy.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvasnice jsou opravdová vitamínová nálož

Dopřejte je své pleti, vlasům i organismu, bude vás to stát doslova jen pár korun a výsledky jsou srovnatelné s použitím přípravků zakoupených v drogerii nebo v lékárně. Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o slisované živé mikroorganismy, mají neuvěřitelnou výživovou hodnotu a obsahují mnoho látek, které mají blahodárné účinky na celé tělo. Najdeme v nich celou skupinu vitamínů B, vitamín D, enzymy, železo, měď, minerální soli a esenciální kyseliny. Jedním z obsažených vitamínů je biotin, který je velmi důležitý pro vlasy – dodává jim pružnost a vyživuje vlasové folikuly i pokožku hlavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Droždí jako účinný pomocník v boji proti akné

Pokud vás trápí pupínky a černé tečky, na nic nečekejte a vyrobte si kvasnicovou masku. Budete potřebovat pouze kostku droždí (42 g) a 100 ml vlažné vody, díky které začnou mikroorganismy pracovat a vznikne živý kvásek. Ten naneste na obličej a dekolt a nechte působit přibližně dvacet minut. Poté opláchněte teplou vodou a všimněte si jasnější a rozzářenější pleti. Vzhledem k tomu, že maska postupně odkapává, je vhodné nanášet ji při koupeli. To, že vám kvasnice napadají do vody, není žádná tragédie – právě naopak! Pokud přidáte pár kapek růžového oleje a další kostku droždí, můžete si užít skvělou kvasnicovou lázeň, která se používá hlavně při kožních problémech.

Zdroj: https://stylestory.com.au/blogs/style-story/benefits-of-yeast-extract-in-beauty-products