Nehty1

Hýčkejte své nehty tím nejlepším, co příroda nabízí. Budou krásné a pevné

Nejen nesprávná péče ovlivňuje vzhled nehtů, ale i nekvalitní strava a časté vystavování chemickým látkám. To vše přispívá ke zhoršené kvalitě nehtů. Máme pro vás několik metod, které vám pomohou při péči o nehty. Budou pevné a nebudou se lámat. Vše, co k tomu potřebujete, můžete mít doma ve spíži.

Olivový olej na prvním místě

Olivový olej je dokonalý pro zvláčnění a posílení nehtů. Zabraňuje lámání a vyživuje lůžka. Teplý olivový olej do nehtů vmasírujte, počkejte patnáct minut a poté můžete nehty opláchnout mýdlem. Pokud jste si na ně dali menší množství oleje, nechte jej vstřebat a neumývejte. Ošetření je dobré aplikovat dvakrát až třikrát denně. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zelený čaj

Zelený čaj zajistí pevnost a zdraví nehtů. Antioxidanty v něm obsažené zabraňují lámání a zároveň mají posilující účinky. Dokáže je také zbavit nehezkého zažloutlého zabarvení od cigaret. Uvařte šálek silného čaje a do vychlazeného namočte nehty přibližně na patnáct až dvacet minut. Učiňte tak dvakrát týdně. Můžete využít i pár kapek zeleného čaje smíchaného s kokosovým olejem a vtírat je do nehtů.

Lněná semínka

Díky elementům obsaženým v lněném oleji, včetně vitamínu B, hořčíku, draslíku, lecitinu, bílkovin a omega-3 kyselinám, budou nehty mnohem silnější. Stačí každý den před spaním lněným olejem masírovat nehty. Na lněná semínka nezapomínejte ani i v jídle. Vynikající jsou v jogurtu nebo kaši ke snídani. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Jablečný ocet

Jablečný ocet by neměl chybět v žádné spíži. Obsahuje hořčík, draslík, vápník a železo. Nejen že podporuje zdraví nehtů, ale i zdraví těla. Pokud trpíte například onychomykózou, jablečný ocet bude to pravé. V misce smíchejte jablečný ocet s vodou v poměru 1 : 1. Namočte do vzniklé tekutiny nehty na deset minut. Opakujte každý den po dobu dvou týdnů. Poté týden vynechejte a pokračujte další dva týdny.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-nails