Opalovaci Krem3

Hýčkejte své ruce a dodejte jim potřebnou hydrataci domácí zvláčňující péčí

Dezinfekce, suchý vzduch z klimatizace a nepřízeň počasí. To vše vysušuje kůži na rukou a zanechává ji hrubou a šupinatou. Hydratace pokožky je nesmírně důležitá, nemusíte ale ihned běžet pro drahé krémy. Postačí vám i několik domácích ingrediencí, se kterými si vyrobíte přírodní prostředky na zvláčnění pokožky rukou.

Zábal ze včelího vosku

Vyrobit si můžete například zábal ze včelího vosku. Kromě něj budete potřebovat ještě obyčejný krém na ruce a výživný olej. Rozehřátý včelí vosk nalijte do misky, ruce potřete v silnější vrstvě krémem a olejem. Pak je ponořte do misky s voskem, který by už neměl být příliš horký. Nechte ruce máchat pár minut, pak je vytáhněte a zabalte do fólie a ručníku. Po půl hodině zábal odstraňte.

Zdroj obrázku: Freepik

Olivový olej je při hydrataci pokožky velmi účinný, takže v boji proti suché pokožce stojí za to vzít si ho na pomoc. Mírně ho zahřejte na přijatelnou teplotu, ponořte do něj ruce a nechte je v klidu koupat. Ruce přitom můžete jemně masírovat a mnout, aby se cenné látky lépe vstřebaly. Zhruba po třiceti minutách ruce vytáhněte.

Účinky lněného semínka

Lněné semínko je mimo jiné známé pro své hydratační vlastnosti. Zalijte jich pár horkou vodou, počkejte několik minut a pak vodu sceďte do misky. Když voda vychladne, vložte do ní ruce a nechte je chvíli odpočívat. Asi po pěti minutách ruce vytáhněte a natřete krémem. Opakujte dvakrát týdně a ruce budou opět vypadat zdravě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čas od času svým rukám dopřejte i peeling. Z rukou odstraní suchou a odumřelou kůži, takže budou krásně hladké a hebké. Budete potřebovat cukr, trochu citronové šťávy a olivový olej. Všechny ingredience smíchejte v misce, aby vznikla pastovitá hmota. Tu pak krouživými pohyby vetřete do pokožky na rukách a následně umyjte. Tento peeling můžete použít i na další části těla vyjma obličeje, pro který by mohl být příliš hrubý a drsný.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321212