bed-with-soft-pillows-room-modern-interior

I hodně špinavé polštáře budou znovu zářit novotou. Postačí jednou aplikovat a zbavíte se skvrn

Léto je tady a vysoké teploty nám způsobují starosti nejen ve dne, ale i v noci. Nemůžeme se proto divit, že na polštářích se nám rychle tvoří žluté skvrny od potu. Někdy skvrny zůstávají i po vyprání a tehdy nastává pro nás problém. Nemusíte si však dělat starosti, se skvrnami vám pomohou domácí prostředky.

Každodenně namáhané polštáře

Polštáře zatěžujeme každou noc. Dokážou navíc absorbovat vše od potu přes zbytky kosmetiky, kterou každý den používáme, až po sliny. Navíc se k tomu přidávají vlasy, zbytky mrtvé epidermis a někdy i zvířecí chlupy. Toto vše může pod vlivem tepla a vlhkosti vytvářet skvělé prostředí pro rozvoj bakterií, hub a roztočů. Ty mohou být příčinou vyrážek a jiných kožních problémů, dokonce mohou způsobovat i problémy s dýcháním nebo usínáním.

Jako první byste k odstranění skvrn měli zkusit ocet, který byl testován již mnoha generacemi. Dodnes se používá k čištění a bude dobře fungovat i při odstraňování skvrn od potu. Navíc ložní prádlo také dezinfikuje. Smíchejte ocet se studenou vodou v poměru 1 : 1. Nalijte roztok do láhve s rozprašovačem a hojně nastříkejte na skvrny. Nechte hodinu působit, poté opláchněte vlažnou vodou a vyperte v pračce podle doporučení výrobce polštáře.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí čistič skvrn

Pokud jsou vaše polštáře už v takovém stavu, že vám to způsobuje husí kůži, a vy byste je nejraději vyhodili, nedělejte to. Dokonce nemusíte hledat pomoc ani v čistírně. Jednoduše si doma připravte domácí čistič skvrn od potu, který si poradí i s nejtvrdohlavějšími nečistotami. Budete potřebovat peroxid vodíku, bílý ocet a jeden citron.

V misce smíchejte jednu sklenici peroxidu vodíku, půl šálku bílého octa, šťávu vymačkanou z jednoho citronu a poté přidejte teplou vodu. Vložte špinavé povlečení na polštáře. Ujistěte se, že je rovnoměrně ponořené, a nechte několik hodin působit. Nakonec omyjte jako obvykle a po vysušení si můžete vychutnat sněhobílé ložní prádlo.

Zdroj: https://www.miraclebrand.co/blogs/news/get-sweat-stains-out-of-sheets