sweat-1576382_1920

I na vypraném oblečení někdy zůstávají stopy potu, lze tomu ale předejít

Někteří lidé se potí víc než jiní. Příčina potu na oblečení ale nemusí být jen nadměrné pocení člověka. V létě za to může počasí, v jiných měsících to může být třeba kvůli sportu. V případě potu na oblečení ale není důležité znát jeho příčinu. Pot, který se nasává do oblečení, nepříjemně zapáchá a může dělat paseku i po vyprání. Není tedy důležité řešit příčinu potu, ale odstranit zápach linoucí se z čistého a vypraného oblečení ve skříni. 

Perte oblečení při vysoké teplotě

Praní oblečení při vysoké teplotě je ten úplně nejjednodušší způsob, jakým lze nepříjemný zápach potu odstranit. Za vysokou teplotu se považuje praní od 60 °C výš. Ovšem zapomenout nesmíte ani na to, že ne každý typ a druh oblečení je vhodné prát na vysoké teploty. Pokud to nelze, využijte raději nějaký z dalších způsobů uvedených níže. Úkolem není srazit prádlo na velikost panenky, to byste si moc nepomohli.

Zdroj obrázku: Pixabay

Žehlete prádlo

Plno žen si téměř odvyklo žehlit. Však proč taky žehlit prádlo, které není vyloženě zmačkané a vyvěsí se ve skříni? Možná budete překvapení, ale jeden důvod, proč žehlit i nezmačkané prádlo, se najde. Pomocí žehličky spálíte bakterie, které se zažraly do látky, a s nimi zmizí i nepříjemný zápach potu. Pokud se i tak obáváte nepříjemného zápachu, můžete oblečení postříkat esenciálními oleji. Zápach skvěle pohlcují zejména esenciální oleje levandulové, eukalyptové a čajovníkové.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zabraňte uchovávání potu v látce

Vaším hlavním úkolem je zabránit rozvoji bakterií potu, které zapříčiňují zápach. Velmi důležité je myslet na to, že nesmíte zavírat sundané oblečení do koše na prádlo, a už vůbec ne do koupelny, kde je pořád vlhko, to podporuje množení bakterií. Než zavřete oblečení do koše na prádlo nebo zpět do skříně pro další použití, nechte oblečení vždy vyvětrat. Teprve pořádně vyvětrané oblečení můžete někam zavřít.