I rodiče si zaslouží dovolenou

Narození dítěte je pro mnoho párů zkouškou odolnosti jejich vztahu. Už samotné období těhotenství může mít vliv na kvalitu vztahu. Nevolnosti, únava, změny nálad, to vše k těhotenství patří, ale ne každý si umí představit, jak oněch devět měsíců bude probíhat. Navíc jakmile si na něco zvyknete, ráno už může být vše jinak. Pokud je partner dostatečně tolerantní, pak celé období těhotenství zvládnete bez problémů, ale co po narození dítěte?

Pečujte nejen o dítě, ale také o vztah s partnerem

Ať chcete nebo ne, ten malý tvoreček změní váš partnerský život. Rázem mu budete muset vše přizpůsobit a mnoho párů v tu chvíli zapomíná na to, že dítě nepotřebuje jen maminku a tatínka, potřebuje především rodiče, kteří budou fungovat jako pár. Proto je nesmírně důležité, aby si partneři dokázali na sebe vynahradit alespoň trochu vzájemného času i po narození dítěte. Dokud je miminko úplně malé, stačí si jen sednout společně na pár chvil a popovídat si, ne o tom, kolik plínek miminko ten den pokakalo, kolikrát plakalo, ale o tom, co vám během toho dne udělalo alespoň malou radost, nebo o tom, co byste rádi zažili.

Nebojte se užít si pár dní volna

S odstupem času, kdy už dítě nepotřebuje vaši soustavnou péči a alespoň na pár hodin vás mohou v hlídání nahradit prarodiče či jiní příbuzní, je dobré vyrazit si někam společně, opravdu začít spolu zase chodit na rande. Stačí jít spolu na večeři, nebo do kina, jste-li milovníci wellnes, můžete si vybrat mezi wellness pobyty pro dva. Jakmile dítě dostatečně vyroste, nebojte se svěřit jej i na celý víkend a vyrazit pryč. Víkendové pobyty pro dva mohou být i v blízkosti vašeho bydlište, takže pokud by přišlo na nejhorší, můžete se kdykoliv vrátit. Víkendové pobyty jsou různorodě zaměřeny, jak už bylo zmíněno, najdete mezi nimi pobyty, během kterých si můžete dosyta užít wellness aktivit, nebo si vybrat některý z romantických pobytů, které najdete například pod tímto odkazem www.firmanazazitky.cz/romanticke-pobyty/.