Luxury Bedroom Design

I zdánlivě čistá postel může skrývat nepříjemné překvapení. Nepodceňujte výměnu povlečení

Zatuchlá postel je biotopem pro bakterie a roztoče, kteří negativně ovlivňují naše zdraví. Častější výměna prádla pomůže udržet hygienu a snížit riziko alergií. Spíme minimálně osm hodin denně, naše pokožka je v kontaktu s ložním prádlem, a co víc, všichni se potíme. Proto naše tělo může být vystaveno podráždění nebo infekcím.

Pravidelná výměna

Pravidelná výměna povlečení je důležitá pro hygienu a zdraví. Zatuchlé ložní prádlo je ideálním místem pro roztoče. Živí se zbytky lidské epidermis, které ztrácíme během spánku. Kromě toho je jejich výskyt podporován vysokou teplotou převládající v ložnici a vlhkostí vzduchu. Exkrementy roztočů způsobují rozvoj astmatu nebo atopické dermatitidy.

Během spánku je přirozené, že se potíme. Tím se však vytváří prostředí pro vývoj hub. Negativně ovlivňují dýchací systém a přispívají ke vzniku různých infekcí. Kromě toho zatuchlé povlaky často způsobují akné nebo jiné kožní problémy. Pokud u vás navíc přetrvává výtok z nosu nebo vodnaté oči každý den po probuzení nebo uprostřed noci, může to být příčinou alergií.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy je třeba vyměnit prádlo

Vzhledem ke skutečnosti, že naše pokožka přichází do kontaktu s ložním prádlem každý den, mělo by se povlečení měnit alespoň jednou za dva týdny. Pokud jsou ve vašem domě zvířata, pak je jasné, že jejich srst se může dostat i do postele. Musíte proto brát v úvahu, že prádlo se musí měnit jednou týdně. Také po nemoci je důležité převlečení postele do čistého. Zbytky choroboplodných zárodků a nepříjemný zápach potu vám nezajistí klidný spánek.

Pokud si na povlečení všimnete nečistot, také dlouho neváhejte a vyměňte je za nové. Ložní prádlo by se mělo prát na teplotu 40–60 stupňů, která zahubí škodlivé mikroby. Dobrým způsobem, jak chránit svoji postel před srstí nebo případnými nečistotami, je přikrytí postele přehozem. Můžete použít také velkou deku. Tím zamezíte přístupu prachu a nečistot do postele během dne.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/bedding-information/how-often-should-you-wash-your-sheets