Red Hibiscus Karkade Plant Garden Flora Concept

Ibišek je cenným zdrojem po celý rok, dopřejte si lahodný a osvěžující nápoj

Ibišek kvete pouze jeden den v roce, naštěstí si ho poté můžeme užít po dobu 12 měsíců. V létě ibišek dokonale uhasí žízeň, v zimě posílí náš imunitní systém. Ibišek navíc pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu, zmírňuje poruchy trávení a záněty, posiluje imunitní systém a napomáhá zrychlení metabolismu. Ještě jsme vás nepřesvědčili?

Letní limonáda

Pokud v létě rádi sáhnete po limonádě, ochucené vodě či ledovém čaji, zkuste osvědčenou variantu v podobě ibišku. Kromě skvělé chuti a příjemného osvěžení uděláte i něco pro své zdraví. Antioxidanty obsažené v ibišku pomáhají chránit tělo před nemocemi, protože neutralizují volné radikály přítomné v tkáních a buňkách těla. Pití nápoje z ibišku pomůže udržet dobré celkové zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Zimní čaj

Ibiškový čaj je považován za vynikající podporu imunitního systému, protože je extrémně bohatý na vitamín C. Vitamin C je rozpustný ve vodě a je zodpovědný za udržení imunitního systému v dobrém stavu, stejně tak podporuje krásný a zdravý vzhled pokožky. Čaj z ibišku je překvapivě bohatým zdrojem železa, důležitého minerálu, který udržuje imunitní systém v rovnováze a pomáhá tělu produkovat červené krvinky.

Agua de Jamajka

Připravte si:

  • 2 litry vody,
  • 3/4 až 1 šálek cukru,
  • 1 šálek sušených květů ibišku,
  • 1/2 skořicové tyčinky,
  • několik tenkých plátků zázvoru,
  • bobule,
  • limetkovou šťávu,
  • plátky pomeranče nebo limetky na ozdobu.

Vložte 4 šálky vody do středního hrnce a přidejte cukr, skořici, plátky zázvoru a několik bobulí. Vodu zahřejte, dokud se nevaří a cukr se nerozpustí, poté ji sejměte z plotny. Vmíchejte sušené květy ibišku a hrnec na 20 minut zakryjte. Z vody odstraňte květy ibišku, zázvor, skořici i bobule. Přidejte zbývající 4 šálky vody do koncentrátu a ten zchlaďte. Přidat můžete také led a chlazenou sodovku pro bublinkovou verzi. Pro více punčovou chuť přidejte trochu limetkové šťávy.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/hibiscus-tea-benefits