Portrait Smiling Man

Ideální muž včera a dnes: jeho role se mění a s ní i představy žen

Muž ve společnosti je většinou považovaný za něco víc než žena. Je větší, těžší, má větší šanci na úspěch ve firmě nebo se může snáz dostat až do politiky. Celkově to mají muži v životě jednodušší. Bohužel se ukazuje, že muži jsou i v domácnosti nadřazeni ženám, dojít tak může k různým konfrontacím.

Jaké jsou vize skutečného muže

Jak by měl vypadat skutečný muž, aby to byl opravdový chlap a nebyl to žádný bábovka? Dnešní moderní ženy už neocení, že mají muži svaly, chtějí mnohem víc. Jsou raději, když jim muž pomůže v domácnosti, podrží dveře nebo se připojí k rodinné procházce. Nepotřebují, aby se muž o ně pral v hospodách nebo ukazoval ostatním, jaký je „borec“, když má vedle sebe krásnou ženu.

Ženy touží hlavně po lásce a štěstí, obojí by jí měl muž dopřát. Někteří jsou sice doma takoví, jaké si přeje je žena mít, na veřejnosti ale mohou působit opačným dojmem. Mužům záleží na tom, jak je vidí ostatní. Rádi se srovnávají mezi sebou, a to nejen co se týče vzhledu, ale také v otázce žen.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč jsou muži úspěšnější než ženy?

Muže vidíte hlavně ve vysokých pozicích ve firmách. Mnohým nezáleží na tom, že je žena stejně schopná jako muž. Může dostávat dokonce menší peníze, i když zastává stejnou funkci jako muž. Jak je to možné? Muži jsou bráni od pradávna jako živitelé rodiny. Proto musí mít dostatek peněz, aby s nimi mohli přijít domů a žena s nimi hospodařit.

Doba, kdy se do vysokých pozic dostali pouze muži, už naštěstí pomalu odeznívá. Dnes už můžete vidět i v politice několik žen ve vysokých funkcích. Ženy se také dokážou postavit samy za sebe, nepotřebují k tomu muže. Vypadá to, že muži budou brzy bráni na stejné úrovni jako ženy. Kvůli novým možnostem, které moderní doba nabízí, se mění také postavení mužů ve společnosti i rodině. Dnes si ženy všímají především galantnosti, žádných svalů, a hlavně ocení, když muž věnuje své rodině čas, nejen peníze.

Zdroj: https://www.livescience.com/58607-mens-looks-may-matter-more-than-personality.html