Ideální podpatky dle italského mistra Gianvita Rossi měří přesně 10,5 cm. Tento rozměr není náhoda

Italský návrhář obuvi Gianvito Rossi tvrdí, že ženy nosí špatné podpatky, protože většina žen si kupuje příliš vysoké, špatně vyvážené modely z obchodních řetězců. Podle jeho odborného názoru by měly mít ideální podpatky výšku 10,5 cm. Podívejme se, proč si to myslí. Boty na podpatku jistě nosíte také, a proto byste měly vědět, jak je vybírat a co pro vás není dobré.

Proč zrovna 10,5 centimetrů?

„Když je pata výš, žena se začne nepřirozeně předklánět a ztrácí ladnost chůze,“ říká Gianvito Rossi. Gianvito je synem slavného obuvníka Sergia Rossiho a jde v otcových šlépějích. V roce 2006 se rozhodl otevřít si vlastní módní dům poté, co prodal společnost po svém otci. Gianvito představuje třetí generaci obuvníků ve své rodině, což je zárukou bohatých zkušeností a kvality jeho služeb. Díky tomu mu ženy po celém světě mohou věřit, že dbá na jejich zdraví a krásnou chůzi.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na své zdraví a krásu

Žena, která přirozeně a ladně chodí, vypadá vždy nádherně. Chůze dělá skutečně velký dojem a můžete díky tomu zapůsobit, ale také další lidi odradit. Podle pozorování návrháře si ženy kupují příliš vysoké a často špatně vyrobené modely. „V takových botách prostě nemůžeš chodit! Naše babičky nosily perfektně tvarované jehlové podpatky, které jim švec vyrobil na míru. A neměly problémy s chůzí ani s nohama,“ hodnotí italský odborník na obuv.

Gianvito věří, že šatník každé ženy by měl obsahovat dva páry bot s vysokými podpatky. Klasické špičaté, které zdůrazňují a prodlužují siluetu, a sandály na vysokém podpatku. Tak budou připraveny na teplé i studené dny, stejně tak jako na večerní zábavu ve společnosti. Důležité je ovšem vsadit na kvalitu a nepřeceňovat své síly. Rozhodně neplatí, že vyšší podpatky vám zajistí vyšší přitažlivost. Jaké typy bot máte ve svém botníku vy? A jak se vám v nich chodí?

Zdroj: https://katemiddletonstyle.org/item/gianvito-rossi-105-pumps/