Close Up Stainless Steel Cooking Pot Pan Induction Hob Modern Kitchen

Indukční varnou desku vyčistí jemně, ale účinně pěna na holení

Varné desky dnes mají mnoho podob, ale indukční desky se staly v posledních letech velkým hitem. Není se čemu divit, protože na jejich používání můžete hodně ušetřit. Při koupi jsou sice trochu dražší, ale rozhodně se vyplatí. Navíc díky nim strávíte v kuchyni méně času, protože soustředí teplo pouze do hrnce a jídlo se díky tomu uvaří rychleji. Jak tuto varnou desku správně čistit?

Chemické prostředky k čištění nepotřebujete

V domácnosti neexistuje jediný kousek, na který nenajdete přírodní nebo domácí produkt k čištění. Připálené nebo zaschlé nečistoty na indukční desce můžete odstranit velmi jednoduše pomocí přírodních produktů. Rozhodně nepotřebujete chemické čističe, i když na desce zůstávají velmi silné nečistoty. Jak si poradit s důkladným čištěním?

Uvidíte, že produkty, které máte neustále po ruce, jsou mnohem efektivnější než chemické prostředky. Navíc jsou i mnohem levnější, takže ušetříte i svou peněženku. Úžasným prostředkem pro jednoduché čištění indukční desky je pěna na holení. To byste nejspíš nečekali, ale na tento povrch je ideální, protože ho nepoškodí a naopak ho nechá dokonale čistý.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěna na holení je zázračný produkt

Vezměte si pěnu na holení a naneste dostatečné množství na indukční desku. Pomocí potravinářské fólie ji rozetřete po celé ploše. Potom ji nechte 10–15 minut působit. Následně fólii sundejte a všechny pozůstatky pěny odstraňte čistým hadříkem. Nakonec vezměte vlhký a čistý hadřík a celou desku vyleštěte.

Těžko odstranitelné skvrny zmizí jako zázrakem. Vždy používejte pouze potravinářskou fólii a měkké hadříky. Na povrch nikdy nepoužívejte drátěnku, nože, drsnou stranu houbičky nebo tekutý písek. Povrch tím nenávratně poškodíte a zůstanou na něm škrábance. Myslete na dlouhou životnost svých spotřebičů a vždy se ujistěte, jak je správně čistit. Jedině tak zůstanou nepoškozené a dokonale čisté i po mnoha letech používání.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/cleaning/a37385441/shaving-foam-cleaning-hacks/