Indukční varnou desku vyčistí jemně, ale účinně pěna na holení

Varné desky dnes mají mnoho podob, ale indukční desky se staly v posledních letech velkým hitem. Není se čemu divit, protože na jejich používání můžete hodně ušetřit. Při koupi jsou sice trochu dražší, ale rozhodně se vyplatí. Navíc díky nim strávíte v kuchyni méně času, protože soustředí teplo pouze do hrnce a jídlo se díky tomu uvaří rychleji. Jak tuto varnou desku správně čistit?

Chemické prostředky k čištění nepotřebujete

V domácnosti neexistuje jediný kousek, na který nenajdete přírodní nebo domácí produkt k čištění. Připálené nebo zaschlé nečistoty na indukční desce můžete odstranit velmi jednoduše pomocí přírodních produktů. Rozhodně nepotřebujete chemické čističe, i když na desce zůstávají velmi silné nečistoty. Jak si poradit s důkladným čištěním?

Uvidíte, že produkty, které máte neustále po ruce, jsou mnohem efektivnější než chemické prostředky. Navíc jsou i mnohem levnější, takže ušetříte i svou peněženku. Úžasným prostředkem pro jednoduché čištění indukční desky je pěna na holení. To byste nejspíš nečekali, ale na tento povrch je ideální, protože ho nepoškodí a naopak ho nechá dokonale čistý.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěna na holení je zázračný produkt

Vezměte si pěnu na holení a naneste dostatečné množství na indukční desku. Pomocí potravinářské fólie ji rozetřete po celé ploše. Potom ji nechte 10–15 minut působit. Následně fólii sundejte a všechny pozůstatky pěny odstraňte čistým hadříkem. Nakonec vezměte vlhký a čistý hadřík a celou desku vyleštěte.

Těžko odstranitelné skvrny zmizí jako zázrakem. Vždy používejte pouze potravinářskou fólii a měkké hadříky. Na povrch nikdy nepoužívejte drátěnku, nože, drsnou stranu houbičky nebo tekutý písek. Povrch tím nenávratně poškodíte a zůstanou na něm škrábance. Myslete na dlouhou životnost svých spotřebičů a vždy se ujistěte, jak je správně čistit. Jedině tak zůstanou nepoškozené a dokonale čisté i po mnoha letech používání.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/cleaning/a37385441/shaving-foam-cleaning-hacks/