Young Smiling Woman Making Bruschetta With Healthy Ingredients While Preparing Food Kitchen

Inspiraci pro nové recepty nabídnou kuchařky, webové stránky i sociální sítě

O kuchyni se říká, že je srdcem každého domova. Něco na tom bude, protože právě zde se připravují jídla a velmi často se v ní scházejí všichni členové domácnosti. Vaření je nejen povinnost, ale také užitečný koníček. Někoho to baví méně a vaří jen z nutnosti, aby neumřel hlady, jiný sleduje novinky a vaří o sto šest. Kde hledat nové recepty?

Kuchařská kniha jako základ

V minulosti, když ještě nebyl k dispozici internet, tak se kuchařské recepty braly především z kuchařských knih. Anebo se předávaly ústně. Tu jste si vzal recept od kolegy z práce, tam zase od tety nebo sestřenice. Tento způsob předáváním předpisů na nejrůznější dobroty je ještě stále aktuální a dalo by se říct, že i nejvíce v praxi využívaný. Nejlepší je totiž sdílená zkušenost, jak se jídlo podařilo a jak chutnalo.

Kuchařských knih je v knihkupectví velký výběr, takže i zde si můžete vybrat takovou, která je vašemu stylu vaření nejbližší. Není špatné někdy zajít do antikvariátu a najít si knihu se staršími recepty. Někdy objevíte hotové skvosty.

happy-family-kitchen
Zdroj obrázku: Freepik

Recepty na internetu

Spoustu receptů na přípravu cokoliv najdete na internetu. Zde je k dispozici velké množství webů, jež se jim věnují. A to nejen s podrobným rozpisem jednotlivých ingrediencí a postupem práce, ale také s doprovodnými fotografiemi. To je výhodné pro toho, kdo zatím s vařením nemá velké zkušenosti. Díky takto zpracovanému návodu může jídlo uvařit stejně jako profesionál.

Sociální sítě

Jídlo je vděčným námětem i pro různé tiktokery a youtubery, kteří jím krmí své účty na sociálních sítích a získávají sledovatele. Občas nahlédnout sem není špatné, protože můžete objevit zajímavý recept na zdravou dobrotu. Klidně se přidejte do některé skupiny o vaření na Facebooku a nechte se inspirovat zkušenostmi ostatních. I na Instagramu najdete hodně příspěvků o jídle.

Zdroj: https://recipecard.io/resources/recipe-inspiration-food-blog/