Irská káva jako od baristy i v pohodlí domova, pár ingrediencí vykouzlí sladký požitek

Že už vás nebaví pít doma kafe pořád na jeden způsob? Zkuste si doma udělat irskou kávu a vytvořte si tak pěkný okamžik i bez návštěvy kavárny. Uvidíte sami, že příprava této kávy je opravdu snadná, a přitom rozhodně nemusíte být zdatný barista. Stačí vám jen pár jednoduchých ingrediencí, abyste si vytvořili opravdový zážitek.

Co vlastně obsahuje?

Jak jistě dobře víte, irská káva obsahuje alkohol, proto byste se měli připravit na to, že nějaký bude na přípravu potřeba. Jak si při představě irské kávy jistě dobře vzpomenete, šálek bývá taky pokrytý perfektní šlehačkou, navíc posypanou voňavou čokoládou. Že už se vám sbíhají sliny? Pojďme se tedy podívat na to, jak se irská káva připravuje, abyste si konečně mohli užít tu kavárenskou pohodu i vy doma.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rozvoňte si domácnost

Pro přípravu této kávy budete potřebovat nakoupit jen několik málo ingrediencí, pokud se všechny už nacházejí u vás doma, tím lépe, máte o starost méně. Jsou jimi:

  • káva,
  • kostkový cukr,
  • šlehačka,
  • whisky,
  • čokoláda.

Na dno sklenice umístěte kostku cukru a poté do ní nalijte panáka whisky. Celé to zalijte čerstvě uvařenou silnou kávou a promíchejte. Připravený nápoj ozdobte vychlazenou šlehačkou. A nyní upozornění. Šlehačku nepromíchávejte s kávou, protože tajemství dokonalé irské kávy spočívá v tom, že cítíme hořkost a chlad nápoje současně. Pro ozdobu a chuť můžete šlehačku posypat i jemně nastrouhanou čokoládou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Několik tipů na závěr

Vyberte si šálek vhodné velikosti, nejlépe ze skla o objemu zhruba 230 ml. Káva v něm pěkně vynikne svou barvou. Pro přípravu nápoje byste měli využít kávu kvalitní, nejlépe zrnkovou. Rozhodně se vyhněte rozpustné kávě, čímž byste si zcela zkazili dojem. Ohledně šlehačky můžeme jen doporučit udělat si tu domácí, která je výraznější, hutnější a také sytější.