Apples 1008880 1280

Jablečný ocet dokáže překvapit. Jeho místo není jen v kuchyni, ale i v přírodní kosmetice

Ve vaší kuchyni existuje mnoho ingrediencí, které můžete využít víc, než si myslíte. Mezi ně patří i jablečný ocet. Ten je totiž skutečně všestranný, můžete ho použít při péči o tělo, k dezinfekci při úklidu nebo třeba jako hygienický přípravek. Vyzkoušejte všechny druhy užití a využijte jablečný ocet na maximum.

Domácí prostředky jsou velmi populární

V dnešní době se hospodyně stále častěji vrací k domácím ingrediencím jako k prostředkům na úklid a čištění domácnosti, ale také na praní prádla nebo při péči o tělo. Nejoblíbenějšími domácími prostředky jsou jedlá soda, citronová šťáva nebo ocet.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jablečný ocet se vyrábí z jablek a jeho nejdůležitější složkou je kyselina octová. Tento druh octa se začal používat již ve starověku jako přísada do vaření, až poté byl objeven jeho skvělý pozitivní účinek na tělo. V jablečném octu najdete velké množství enzymů, aminokyselin i vitamínu C a B. Je bohatý na vápník, železo i hořčík a fosfor. Má skvělé účinky jako antibakteriální a antioxidační lék, dezinfikuje celé tělo.

K čemu jablečný ocet využít?

Mimo uklízení je výborný pro posílení zdraví. Pomůže ulevit při spálené kůži od slunce, dokáže také zpomalit stárnutí pleti. Jablečný ocet vyživí obličej ve formě pleťové masky, pleť bude působit zdravě a rozjasněně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jablečný ocet jako pomocník pro krásné vlasy

Jablečný ocet pomůže také v případě suchých, lámavých nebo jinak poškozených vlasů. Namočte vlasy vodou a poté naneste masku ze dvou lžic jablečného octa a jedné lžíce olivového oleje. Nechte směs působit deset minut a poté důkladně vše smyjte. Vaše vlasy budou již po prvním použití mnohem lesklejší, plné zdraví a hydratace.

Jablečný ocet pomůže také v boji proti lupům nebo suché pokožce hlavy. Stejně tak má blahodárné účinky na nevzhledné nehty a celou pokožku.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/apple-cider-vinegar-uses