Apple Vinegar654353

Jablečný ocet pečuje o zdraví i krásu, vyrobit si ho lze jednoduše doma

Jablečný ocet je skvělým přípravkem, který můžete používat ve vaší domácnosti na mnoho způsobů, ale hlavně vám pomůže k celkovému zdraví. Věděli jste, že si jablečný ocet můžete snadno vyrobit i doma? Podívejte se na ty nejdůležitější informace o jablečném octu.

Jablka jsou přírodním produktem, který je plný prospěšných živin a vitamínů. Obsahuje velké množství vitamínů A, C, E a B. V jablečném octu najdete také hodně chromu, hořčíku, draslíku, křemíku, vápníku, železa, a dokonce také betakarotenu. Díky všem těmto prvkům můžete pomocí jablečného octa podpořit svůj imunitní systém nebo urychlit proces hubnutí. Dokáže také zničit kdejaké bakterie či viry, a tak napomáhá i v boji proti nachlazení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jaké další pozitivní účinky má ocet na vaše zdraví?

Pokud stále nevíte, zda je nutné zařadit jablečný ocet do vaší kuchyně i jídelníčku, pak zbystřete. Skvělé účinky má jablečný ocet nejen na redukci váhy nebo obranyschopnost, ale také zvýší kvalitu vlasů. Jablečný ocet dále dokáže vyléčit ekzém, popáleniny nebo nachlazení či kašel. Díky těmto výhodám je téměř jisté, že si místo ve vaší domácnosti rozhodně najde.

Jak vyrobit jablečný ocet?

Jablečný ocet si můžete vyrobit i v pohodlí domova a nemusíte tak kupovat drahé octy v obchodě. K přípravě budete potřebovat zdravá jablka od farmáře, určitě se vyhněte těm, které jsou chemicky zpracované nebo stříkané. Jablka nakrájejte na jemné plátky, zbavte je semínek a rozmixujte v mixéru.

Zdroj obrázku: Pixabay

Postup pro výrobu jablečného octa je jednoduchý

Takto rozmixovanou jablečnou kaši přelijte do čisté nádoby a zalijte ji převařenou, vychlazenou vodou s rozpuštěným cukrem. Nádobu postavte na suché a tmavé místo s dostatečným teplem. Dbejte na to, aby nádoba neměla žádné známky plísně, a nechte směs odpočívat za občasného míchání po dobu tří týdnů. Po třech týdnech se navrchu směsi vytvoří ocet kvasinek a octových bakterií, který můžete odejmout a používat jako klasický jablečný ocet.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/6-proven-health-benefits-of-apple-cider-vinegar