Jablecny Ocet3

Jablečný ocet pro zdraví i krásu celého těla: pokožka i vlasy znovu získají dokonalý vzhled

Věřte nebo ne, ale jsou zpět dny, kdy se stále více žen a mužů snaží vypadat krásně a mladě pomocí různých přírodních prostředků. Což je jistě dobře nejen pro životní prostředí, ale i pro naše celkové zdraví. Jedním takovým prostředkem je jablečný ocet. Přezdívá se mu také fermentovaný jablečný džus, který se používá při vaření. Obsahuje značné množství aminokyselin, enzymů, ale i živé kultury, které jsou dokonalé pro očistu těla. Jak takový ocet používat pro krásu?

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte si koupel v jablečném octu

Možná se vám to může zdát udivující či úsměvné, ale pátrali jste někdy po tom, jaké pH mají běžně dostupná mýdla z drogerie? Většinou se jedná o pH 7–8, což není tak úplně ideální. Nejlepší pro vaši pokožku bude, pokud zvolíte přípravky s pH 4–6. Mnoho mýdel je z tohoto důvodu pro pokožku agresivních a nevhodných pro ekzematiky. Proto bude jablečný ocet ideálním přípravkem do koupele, má totiž pH 5,5. Napusťte si vanu a nalijte do ní dvě a půl sklenice jablečného octa.

Pomáhá při akné

Organické kyseliny, jako je kyselina octová a citronová, pomáhají v boji proti nepříjemnému a mnohdy rozsáhlému akné. Existují i různé studie, které se tímto jevem zabývají. Výzkumy přišly na to, že jablečný ocet dokáže eliminovat výskyt bakterií Propionibacterium acnes. Jedná se o bakterie, které přispívají ke vzniku akné. Dále vám také může pomoci vyčistit póry a regulovat mastnotu pleti. Použít ocet můžete tak, že si koupíte speciální přípravky s jablečným octem, nebo převaříte vodu, necháte ji vychladit a zředíte ji s octem: poměr bude 50 ml octa a 150 ml převařené vody. Vznikne vám pleťové tonikum.

Zdroj obrázku: Freepik

Na překrásné vlasy

Mít krásné vlasy neznamená, že musíte jít ke kadeřnici a nechat tam celé jmění, abyste získali překrásné vlasy. Stačí, když si svou hřívu budete umývat v octě. Ale pozor! Ti, kteří mají velmi suchou pokožku hlavy a suché vlasy, by se měli jablečnému octu vyhnout. Pokud ale bojujete s lupy, mastnou pokožkou hlavy a jinými potížemi, můžete použít jablečný ocet. Jeho kyselost vyrovná pH na pokožce hlavy a chrání před vznikem lupů. A nejen to, ocet dokáže vlasy rozzářit a dodat jim ztracené zdraví. Připravte si dvě lžíce jablečného octa a litr filtrované vody. Nejlepší bude, když opláchnete vlasy octem až po umytí vlasů šamponem.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/apple-cider-vinegar-uses