Turmeric 3251560 1920

Každodenní konzumace kurkumy prospěje vašemu organismu i kráse

Kurkuma je orientální koření, které najdete prakticky v každém indickém jídle (jako součást směsí kari koření). Jedná se o žlutý prášek, který se získává sušením oddenků kurkumovníku a je typické velmi výraznou barvou a pozitivními účinky na lidské tělo, zejména při trávení nebo boji se zánětlivým onemocněním. V orientální medicíně se užívá prakticky jako univerzální lék a je silně doporučováno kurkumu konzumovat pravidelně ideálně jako součást pokrmu. Mezi její hlavní výhody patří již zmíněná úprava trávicích procesů, protizánětlivé účinky a implicitně pomáhá také jako prevence rakoviny tlustého střeva nebo jiných částí zažívacího traktu.

Co všechno získáte pravidelnou konzumací kurkumy

Budete-li kurkumu denně přidávat do některého jídla, měla by se celkově zlepšit vaše tělesná kondice. Kurkuma působí blahodárně hned v několika oblastech, které můžeme charakterizovat následujícím způsobem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

1.    Zmírňování zánětu

Po požití účinné látky kurkumy přechází nejen do trávicího traktu, ale také do celého krevního řečiště. Tímto způsobem se dostane tak, kam je potřeba a pomůže zmírnit zánětlivá onemocnění především ve vnitřních orgánech.

2.    Snižuje riziko vzniku a rozvoje rakoviny

Hlavní účinnou látkou kurkumy je kurkumin (který jí rovněž dodává specifickou barvu). Jeho esence, jež se uvolňuje vařením, napomáhá chránit tělo před různými druhy rakovinného bujení, vedle rakoviny tlustého střeva může být konzumace kurkumy prevencí také proti lymfomu a leukémii, rakovině děložního čípku a myomům, rakovině prsu, vaječníků či mozku.

3.    Zmírnění zažívacích potíží

Kromě zánětů může kurkuma zmírňovat a uklidňovat také žaludek a střeva. Jejím prostřednictvím je možné zvýšit produkci žaludečních kyselin a tím předcházet vzniku žaludečních vředů.

4.    Podpora mozkové činnost

Kurkumin působí blahodárně na neurony a jejich spoje a podporuje učení či paměť. Konzumace může být taky účinnou prevencí proti Alzheimerově chorobě nebo demenci.

5.    Působení proti artritidě

Artritida se vyznačuje silnými záněty kloubů. Jako protizánětlivý prostředek tak kurkuma může zmírňovat a zpomalovat její projevy.

6.    Působení na kardiovaskulární systém

Kurkuma pomáhá odbourávat cholesterol, čímž snižuje rizika blokací, podporuje srdeční činnost a kvalitu cév. Je tudíž také vhodným prostředkem pro kontinuální snižování vysokého krevního tlaku.